Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Oficjalnie: IO w Tokio przełożone!

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Letnie igrzyska olimpijskie nie odbędą się w wyznaczonym terminie.

Oficjalnie: IO w Tokio przełożone!

Tego można było się spodziewać. Choć MKOL tydzień wcześniej zapewniał, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się zgodnie z planem to było to mało prawdopodobne.

W kolejnych dniach byliśmy przygotowywani na zmianę tej decyzji. Apelowali sportowcy, którzy nie mogą się przygotowywać, ale swoje stanowiska zaczęły również zmieniać narodowe komitety olimpijskie. Swoich sportowców do Japonii nie chcieli między innymi wysyłać Kanadyjczycy.

W poniedziałek jeszcze pojawiła się informacja, że MKOL daje sobie cztery tygodnie na podjęcie decyzji. Już jednak we wtorek okazało się, że igrzyska Olimpijskie w Tokio nie odbędą się w wyznaczonym terminie z powodu pandemii koronawirusa. Szef MKOl Thomas Bach potwierdził, że IO zostały przełożone o rok. Mają odbyć się nie później niż latem 2021.

We wtorek odbyła się telekonferencja, podczas której premier Japonii zaproponował szefowi MKOl przełożenie igrzysk olimpijskich w Tokio. Bach w stu procentach zgodził się z sugestią Shinzo Abe.

- W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych przez WHO, że pandemia koronawirusa przyspiesza, prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska XXXII olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale nie później niż latem 2021 roku, w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej. Przywódcy zgodzili się, że igrzyska olimpijskie w Tokio mogą stać się dla świata nadzieją w tych niespokojnych czasach i że płomień olimpijski może stać się światłem na końcu tunelu, w którym obecnie świat się znajduje. Dlatego uzgodniono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii. Ustalono także, że igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020 - to oświadczenie MKOL.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA