Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Aresztowany za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów

Dodano: 6 miesięcy temu

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stargardzie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 27 - letni mieszkaniec Stargardu,

Aresztowany za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów
który dokonał kradzieży na stacji paliw, a następnie dopuścił się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów podczas zatrzymania. Mężczyzna kierował również w stronę mundurowych groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia. 

Patrolujący nasze miasto funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego stargardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholu na jednej ze stacji paliw w Stargardzie, a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci podczas  patrolowania ulic zauważyli mężczyznę, który podobny był do opisanego sprawcy kradzieży.

W stosunku do 27 latka mundurowi podjęli interwencję chcąc go wylegitymować. W trakcie czynności mężczyzna zaczął się szarpać, kopać i uderzać pięściami umundurowanych policjantów. Został obezwładniony i zatrzymany.

To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Był on już karany za kradzież z włamaniem, za co skazany został na karę dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie na wystąpienie z wnioskiem do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie             o zastosowanie wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Stargardzki  sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Stargardzie i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Podstawą zastosowania tak surowego środka była uzasadniona obawa ukrywania się lub ucieczki podejrzanego. 

 
Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Weekend Seniora - Fotorelacja