Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Targowe spotkania edukacyjne- inspiracją dla poszukujących swoich ścieżek kariery

Dodano: 3 miesiące temu

Zespół Szkół Nr. 2 był miejscem Targów Edukacyjnych Edu Day, organizowanych w miastach Pomorza Zachodniego.

Targowe spotkania edukacyjne- inspiracją dla poszukujących swoich ścieżek kariery

Edukacyjną ofertę szkół wyższych,  uczelni technicznych oraz prywatnych firm specjalizujących się w wybranym kierunku kształcenia zawodowego, mogli poznać uczniowie stargardzkich szkół, planując w ten sposób ścieżkę przyszłej kariery. Każda edycja targów, objętych także patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz szkół promujących wybrane kierunki kształcenia.
 

Targowe spotkania w stargardzkim „Ekonomiku” były więc okazją do rozmowy z przedstawicielami uczelni wyższych, ekspertami lub doradcami zawodowymi. Targi „Edu Day” organizowane są nieprzerwanie od 2015 r. Swoją ofertę  wystawcy prezentują  łącznie w pięciu miastach Pomorza Zachodniego: Koszalinie, Stargardzie, Słupsku oraz w Szczecinku i Szczecinie.

Tegoroczna edycja targowej imprezy stworzyła więc możliwość właściwego wyboru uczniom, których edukacja w szkołach ponadpodstawowych powoli dobiega końca. Oferta edukacyjna pozwoli części z nich na podjęcie dalszych decyzji, zgodnie z własnymi aspiracjami. Pomocne okazały się również porady ekspertów oraz rozmowy z doradcami zawodowymi. Z kolei obecni na targach dyrektorzy stargardzkich szkół mogli przeanalizować najnowsze trendy w edukacji, ściśle powiązane ze  współczesnym rynkiem pracy.
 

Targowe ekspozycje w ZS 2 odwiedziła Wicestarosta Stargardzki Joanna Tomczak, razem z Jerzym Hernetem, Dyrektorem Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Zachęcając zebranych do zapoznania się z ofertą edukacyjną, Wicestarosta podkreśliła praktyczny wymiar imprezy, która umożliwia bezpośredni kontakt z przedstawicielami szkół i uczelni oraz ekspertami, służącymi pomocą w bezpośrednim doborze edukacyjnej oferty.
 

Podczas tegorocznej edycji targów do zapoznania się z bogata ofertą  zachęcali m.in. przedstawiciele Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,  Akademii Pomorskiej w Słupsku, Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. O atrakcyjną ofertę na targach zadbała także szczecińska Akademia Morska. Zainteresowani mogli szczegółowo porozmawiać również na temat  kierunków  kształcenia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ci, którzy odwiedzili stoiska targowe skorzystali więc  z szansy, zapoznając się z szeroką gamą oferty szkół i wyższych uczelni. Teraz pozostaje im tylko urzeczywistnić swoje marzenia.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA