Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Widoczni najmłodsi

Dodano: 3 miesiące temu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach.

Widoczni najmłodsi

Maluchy z zerówki otrzymały od miasta kamizelki odblaskowe. Takie elementy znacznie zwiększają widoczność na drodze. Nie zastąpią jednak wiedzy, którą warto przekazywać dzieciom od najmłodszych lat.
 

Podczas spotkania z maluchami rozmawiano m.in. o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Krótką pogadankę na ten temat przygotował Jacek Fabisiak, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Zerówkowicze wprawdzie nie chodzą jeszcze sami do szkoły, ale taka wiedza przyda się już teraz. Kiedy staną się bardziej samodzielni, będą świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.
 

Pogadanki o bezpieczeństwie są prowadzone w szkołach podstawowych w całym mieście. Najmłodsi stargardzianie zyskują cenną wiedzę i otrzymują – często swoje pierwsze – elementy odblaskowe. Warto pamiętać, że odblaski powinni nosić także dorośli. To zwiększenie widoczności zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy na dworze szybciej robi się ciemno.
 

Zdjęcia: Monika Garstka

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk