Dzisiaj jest: 6.6.2020, imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Kinowe wieczory w Heliosie – Kultura Dostępna [marzec]

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Marcowy rozkład jazdy na seansu spod znaku Kultura Dostępna w Kinach Helios.

Kinowe wieczory w Heliosie – Kultura Dostępna [marzec]

Materiał sponsorowany


Nowy miesiąc przynosi nowe filmy w ramach cyklu Kultura Dostępna. W marcu do obejrzenia będą m.in. produkcje w reżyserii Władysława Pasikowskiego, czy też Janusza Majewskiego. Zdecydowanie wszystkie cztery propozycje warte są obejrzenia, szczególnie dla tych którzy nie mieli jeszcze okazji się z nimi zapoznać.

Projekt Kultura Dostępna realizowany jest w wybranych kinach Helios w całym kraju. Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom rodzimych produkcji filmowych, a wszystko to za przystępną cenę – 10 zł.

Seanse realizowane są w dwóch stałych porach tj. godz. 13.00 oraz 18.00 zarówno w C.H Kupiec, jak i Szczecin Outlet Park. 


05 marca – Sługi wojny
Gatunek: Thriller, sensacja


Produkcja według scenariusza oraz w reżyserii Mariusza Gawrysia. Maria Kania oraz Piotr Stramowski w roli duetu policjantów, którzy zostają przydzieleni do tajemniczego morderstwa lekarza specjalisty od przeszczepu szpiku. Im bardziej zagłębiają się w śledztwo, tym robi się niebezpieczniej. Zaczyna się też walka z czasem, ponieważ pojawia się kolejna ofiara – również z otoczenia profesora. Tajemnicy całej sprawie dodaje fakt, że zainteresowany jest nią wywiad wojskowy.

12 marca – Kurier 

Gatunek: Dramat, biograficzny

Film Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim, który w czasach II wojny światowej pełnił funkcję kuriera AK. Producenci prezentują film, jako sensacyjno-przygodową historię szpiegowską, w której tylko częściowo wykorzystano wątki biograficzne. Fabuła oscyluje wokół misji bohatera, w trakcie której będzie musiał dostarczyć ważne informacje z Warszawy do Londynu. Z uwagi na międzynarodową produkcję na ekranie zobaczymy m.in.: Philippe’a Tłokińskiego, Patrycję Volny, Grzegorza Małeckiego, Rafała Królikowskiego oraz Zbigniewa Zamachowskiego.


19 marca – Czarny mercedes

Gatunek: Kryminał

Film Janusza Majewskiego na postawie jego autorskiej książki o tym samym tytule. Historia rozpoczyna się od tajemniczego morderstwa żony szanowanego adwokata Karola Holzera. Wydarzenie to otwiera drzwi do głęboko skrywanych rodzinnych sekretów, na dodatek powiązanych ze służbami SS. W rolach głównych śmietanka polskiego kina: Andrzej Seweryn, Andrzej Zieliński, Artur Żmijewski oraz Bogusław Linda. Nie brakuje także równie utalentowanych ról kobiecych zagranych m.in. przez Marię Dębską oraz Sonię Bohosiewicz.


26 marca – Legiony

Gatunek: Wojenny

Wiktoria Wolańska, Sebastian Fabijański oraz Bartosz Gelner w wojenno-historycznej produkcji w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Główni bohaterowie Ola i Józek zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, a spotkanie prowadzi do narodzenia się potajemnego romansu. Narzeczony Oli – Tadek zaczyn jednak podejrzewać niewierność swojej ukochanej. Historia o burzliwej i namiętnej miłości z wydarzeniami rodzimej historii w tle.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Odmrażanie turystyki. Senior+ w Przelewicach. GALERIA