Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Akademia i współpraca z SP nr 3. Błękitni Stargard postawili na szkolenie młodzieży

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Trwa nabór do I klasy sportowej o profilu piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2013 w SP nr 3.

Akademia i współpraca z SP nr 3. Błękitni Stargard postawili na szkolenie młodzieży
Błękitni Stargard grają w II lidze, ale oprócz osiągania dobrych wyników ich celem jest promowanie młodych piłkarzy. Pierwszym etapem tego procesu jest jednak szkolenie dzieci od najmłodszych lat.

W czwartek w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 3 przy ulicy Limanowskiego odbył się otwarty trening dla dzieci z roczników 2011-2013. W tym wydarzeniu wzięło udział czterech piłkarzy z pierwszego zespołu Błękitnych: Mariusz Rzepecki, Paweł Bednarski, Jakub Szrek i Bartosz Sitkowski.

Trening wzbudził duże zainteresowanie dzieci i ich rodziców. W szkole podstawowej nr 3 funkcjonuje już pierwsza klasa sportowa o profilu piłki nożnej dzieci z rocznika 2012. W nowym roku szkolnym (2020/2021) zostanie utworzona kolejna nowa klasa o profilu piłkarskim dla dzieci z rocznika 2013. Szkoła ma znakomite warunki szkoleniowe. Posiada bardzo dobrą bazę sportową w tym między innymi dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz dwie hale sportowe. Ponadto posiada bardzo dobrą kadrę pedagogiczną oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy mają wysokie licencje trenerskie PZPN.

Jak to wygląda w praktyce? - Ta grupa wszystkie treningi ma u nas w szkole. W planie zajęć jest 10 godzin wychowania fizycznego - powiedział w rozmowie z portalem e-stargard Piotr Lulek, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w SP 3. W Akademii Błękitnych Stargard prowadzi rocznik 2012 oraz trampkarzy starszych (rocznik 2005).

- Oczywiście jest to piłka nożna, ale także wszechstronny rozwój. Gramy w koszykówkę, siatkówkę. Robimy tory przeszkód. Wszystko, co jest związane ze sprawnością młodzieży - dodał Piotr Lulek wyjaśniając, jak wyglądają zajęcia.

Czwartkowy trening był wyjątkowy, bo gościli na nim piłkarze, którzy już za kilka dni wybiegną na II-ligowe boiska. - Jest to wspólna inicjatywa klubu, pana prezesa Domowicza, a także pana dyrektora SP3 Romualda Bobrowicza. To było pierwsze spotkanie z zawodnikami pierwszego zespołu Błękitnych Stargard. Mam nadzieję, że będzie to częściej. To jest z korzyścią dla chłopców, a widziałem, że zawodnicy pierwszej drużyny dobrze się bawili - ocenił nasz rozmówca.

- Dzieci były bardzo zaangażowane. Świetnie współpracowały z nami. Zagraliśmy na końcu ze wszystkimi dziećmi krótką gierkę i zakończyliśmy bardzo udany trening - dodał pomocnik Błękitnych, Paweł Bednarski.

- Trening taki rekreacyjny, ogólnorozwojowy. Zabawy z piłkami i gra z dzieciakami. Można było się dużo nauczyć. Na pewno determinacji i tego, że dzieci chyba nigdy się nie męczą. Jakbym miał biegać tak cały czas to pewnie musiałbym trzy razy więcej odpoczywać niż one - przyznał bramkarz Mariusz Rzepecki, który jest obecnie najbardziej doświadczonym piłkarzem Błękitnych Stargard.

Innym bardzo ważnym elementem szkolenia jest klubowa akademia. Efektem końcowym tej pracy jest szansa dla najlepszych piłkarzy na pokazanie swoich umiejętności w pierwszym zespole. W każdej rundzie kadrę II-ligowca zasila kilku młodych piłkarzy. Swoją szansę wykorzystał ostatnio Bartosz Sitkowski, który wywalczył miejsce w pierwszej jedenastce. Wcześniej w młodym wieku ważną postacią drużyny był Grzegorz Szymusik. Obrońca obecnie gra regularnie w ekstraklasowej Koronie Kielce.

- W akademii mamy około 400 zawodników i zawodniczek. Rozwijamy się. Cały czas zwiększa nam się kadra trenerska. W tym roku otrzymaliśmy certyfikat brązową odznakę PZPN. Myślę, że w następnym roku będziemy startować na srebrną odznakę. Chcemy w tym roku powalczyć o awans do centralnej ligi juniorów młodszych z bardzo fajnie zapowiadającą się grupą - mówił na czwartkowej konferencji prasowej wiceprezes do spraw młodzieży, Krystian Domowicz.
 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA