Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Spotkanie między pokoleniami

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Członkowie Klubu „Senior+” z os. Lotnisko wraz z podopiecznymi Dziennego Domu "Senior+" wzięli udział w Międzypokoleniowym Dniu Aktywności.

Spotkanie między pokoleniami

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się z seniorami ze szczecińskich i gryfińskich klubów, a także z przedszkolakami. Były rozmowy o zdrowiu, bezpieczeństwie oraz występy artystyczne.
 

Zespół recytatorski z naszego miasta zaproponował maluchom wiersze Jana Brzechwy. Dzieci doskonale znały prezentowane utwory, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Przedszkolaki także przygotowały program artystyczny – tym razem na widowni zasiedli starsi uczestnicy spotkania.
 

Członkowie stargardzkiego klubu poznali też pracę Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie. To właśnie z operatorami CPR łączą się wszyscy dzwoniący pod nr 112 w naszym regionie. Seniorzy z zaciekawieniem zgłębili tajniki tego trudnego i odpowiedzialnego zajęcia.
 

Dodatkowo podczas Międzypokoleniowego Dnia Aktywności uczestnicy mogli porozmawiać o zdrowiu, a także poddać się m.in. badaniu ciśnienia krwi i składu masy ciała. Otrzymali też przydatne informacje o sprawach dotyczących finansów, opieki nad osobami starszymi i szeroko pojętej aktywności seniorów.
 

Klub „Senior+” działa na os. Lotnisko z inicjatywy Stowarzyszenia „Potrzebny Dom”. Jego członkowie uczestniczą w wielu miejskich imprezach, organizują ciekawe wycieczki, a także wspólnie spędzają czas w kreatywny sposób. Są zajęcia sportowe, gotowanie, taniec, prace w ogrodzie i znacznie więcej – seniorzy udowadniają, że w każdym wieku można być aktywnym. Z kolei prowadzony przez PCK Dzienny Dom "Senior+" zapewnia opiekę osobom starszym w ciągu dnia. Placówka znajduje się przy ul. Limanowskiego 24
 

Zdjęcia: FB/SeniorPlusStargard

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk