Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Przegląd roku u strażaków

Dodano: 5 miesięcy temu

Członkowie Straży Pożarnej wraz z zaproszonymi gośćmi podsumowali 2019 r.

Przegląd roku u strażaków

Były statystyki z ostatnich 12 miesięcy, a także plany na ten rok. Działalność strażaków to nie tylko gaszenie pożarów. Funkcjonariusze są wszędzie tam, gdzie pojawia się zagrożenie – np. podczas wypadków komunikacyjnych czy klęsk żywiołowych.
 

- Nasi strażacy zawsze pozostają w gotowości do niesienia pomocy. Są nie tylko doskonale wyszkoleni, ale także wrażliwi społecznie. To bardzo ważne. Dzięki temu Stargard jest miejscem naprawdę bezpiecznym. Dziękuję za codzienną trudną pracę i życzę szczęścia podczas wszystkich interwencji. Jednocześnie chcę także podkreślić, że wsparcie miasta dla Komendy Powiatowej będzie kontynuowane - mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
 

Miasto regularnie wspiera Komendę Powiatową PSP w Stargardzie. W ostatnich dwóch latach wsparcie z budżetu wyniosło ponad 500 000 zł. Dofinansowanie pozwoliło na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości niemal 1 200 000 zł. Wcześniej dzięki dotacjom z miasta strażacy zostali wyposażeni także m.in. w skokochron i defibrylatory AED.
 

Straż Pożarna w naszym mieście każdego dnia przyjmuje zgłoszenia z terenu całego powiatu. W ubiegłym roku KP PSP odnotowała 1507 zdarzenia – 678 pożarów, 737 zagrożeń miejscowych, a także 92 fałszywe alarmy. Zagrożenia miejscowe to np. wypadki komunikacyjne albo zdarzenia związane z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W stargardzkiej jednostce łącznie zatrudnione są 93 osoby – 88 strażaków i 5 pracowników cywilnych. Obsada jednej zmiany służbowej to 24 ratowników, a w codziennej gotowości bojowej pozostaje 15 ratowników i 1 dyspozytor.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
 

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA