Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Kinowe wieczory w Heliosie ? Kultura Dostępna [luty]

Dodano: 4 lata temu Autor:

Lutowe seanse w cyklu Kultura Dostępna

Kinowe wieczory w Heliosie ? Kultura Dostępna [luty]

Dobry film trzyma w napięciu do ostatniej minuty. Takich też nie zabraknie w lutowej edycji Kultury Dostępnej w Heliosie. Projekt Kultura Dostępna realizowany jest w wybranych kinach Helios w całym kraju. Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom rodzimych produkcji filmowych, a wszystko to za przystępną cenę – 10 zł.

Seanse realizowane są w dwóch stałych porach tj. godz. 13.00 oraz 18.00 zarówno w C.H Kupiec, jak i Szczecin Outlek Park. 

 

  • 06 lutego – Ostatnia góra

Gatunek: Dokument

Dokument w reżyserii Dariusza Załuskiego prezentujący zimową wyprawę na K2. W czasie 1,5-godzinnego seansu widzowie poznają trudy towarzyszące uczestnikom podczas zimowej próby zdobycia drugiego, co do wielkości szczytu na Ziemi. Historia ta jednak ma tragiczny finał, gdyż podczas zdobywania szczytu ginie polski himalaista Tomasz Mackiewicz.

 

  • 13 lutego – (Nie)znajomi

Gatunek: Dramat, komedia

Dzieło wyreżyserowane przez Tadeusza Śliwę, które powstało na wzór scenariusza włoskiej produkcji pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. W trakcie jednej ze wspólnych kolacji grupa przyjaciół postanawia zagrać w grę, w której wszystkie smsy i telefony będą podawane do wiadomości każdego z uczestników spotkania. Okaże się, że niepozornie brzmiąca gra może przynieść nieodwracalne skutki.

 

  • 20 lutego – Ikar. Historia Mietka Kosza

Gatunek: Dramat

Mieczysław Kosz- legenda polskiego jazzu, która na nowo zostanie odkryta w filmie Macieja Pieprzyca. Na ekranie zobaczymy, jak z młodego ucznia muzyki klasycznej przeistacza się w światowej sławy gwiazdę jazzu. W rolę wybitnego pianisty wcielił się Dawid Ogrodnik, o którym mówi się, że jak nikt dotąd w polskim kinie potrafi przejść ogromną metamorfozę dla roli. 

 

  • 27 lutego – Piłsudski

Gatunek: biograficzny, historyczny

Aktor Borys Szyc wciela się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest rok 1901. Główny bohater zbiega ze szpitala psychiatrycznego i ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Film ukazuje Marszałka zarówno ze walecznej strony, jak i tej drugiej prywatnej, gdzie targany był wieloma namiętnościami. Propozycja nie tylko dla wielbicieli historii narodowej.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Fotorelacja