Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Zima nie przeszkodziła drogowcom

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Łagodna zima pozwala na kontynuowanie działań związanych z budową dróg w naszym regionie.

Zima nie przeszkodziła drogowcom
Dzięki temu wykonawcy będą mogli dotrzymać terminów zakończenia inwestycji.

Pomimo kalendarzowej zimy warunki atmosferyczne sprzyjają wykonywaniu robót na inwestycjach drogowych w naszym województwie. Panujące temperatury pozwoliły nawet na wznowienie robót bitumicznych na niektórych odcinkach. Obecnie drogowcy pracują przy budowie drogi S3 Brzozowo-Miekowo, S3 Miękowo-Rzęśnica, S10 na obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa, DK 26 na obwodnicy Mysliborza oraz na DK 20 na obwodnicy Węgorzyna.

Okres od 15 grudnia do 15 marca nie jest wliczany do czasu trwania kontraktów, więc prowadzenie robót w tym okresie daje wykonawcom większy margines bezpieczeństwa w dotrzymaniu harmonogramu robót. Przy budowie drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi S10 trwają roboty związane z wykonywaniem elementów odwodnienia-drenażu pasa rozdziału oaz ścieków krawężnikowych. Wykonywane jest również skarpowanie rowów. - Zakres prowadzonych robót jest przez wykonawców dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych, przy pogorszeniu pogody możliwości realizacji robót będą mniejsze- informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie.

Druga nitka obwodnicy Kobylanki będzie miała 6,5 km długości. W ramach inwestycji powstanie również droga wspomagająca Niedźwiedź-Zdunowo o długości 3,2 km oraz łącznica na węźle Motaniec. Realizacja drugiej jezdni zwiększy bezpieczeństwo ruchu oraz ujednolici parametry techniczne odcinka względem pozostałych odcinków drogi krajowej nr 10. Dzięki temu skróci się czas przejazdu, powstaną oszczędności paliwa oraz poprawi się komfort jazdy.

Celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróży oraz wybudowanie odcinka drogi ekspresowej o parametrach zgodnych z obowiązującymi warunkami technicznymi. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie również nawierzchnia jezdni na drodze S10 od węzła Stargard Zachód do Motaniec i na samych węzłach.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA