Dzisiaj jest: 29.2.2020, imieniny: Lecha, Lutomira

Spędzaj Czas Kulturalnie. [ 24 stycznia – 6 lutego].

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza miłośników dziesiątej muzy na zaplanowane w okresie od 24 stycznia do 6 lutego

Spędzaj Czas Kulturalnie.  [ 24 stycznia – 6 lutego].
seanse filmowe, ale też inne wydarzenia kulturalne, które czekają stargardzian już niebawem.

Stargardzkie maluchy mają w czym wybierać, w kinie w dalszym ciągu czekają na nich:

„Miś Bamse i supermiód”, w którym Bamsiemu zabrakło magicznego miodu, a przecież to dzięki niemu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce.
Przyjaciele misia wyruszają w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik konieczny do wyprodukowania tej niezwykłej mikstury. Tymczasem Lis Reinard opracowuje sprytny plan, aby zająć miejsce Bamsiego jako bohatera.

„Tajni i fajni” to animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy.

W kinie zagoszczą teraz nowości:

„Śnieżka i fantastyczna siódemka” to kompletnie zaskakująca, nieprzewidywalna i czarująca humorem nowa wersja ulubionej bajki wszystkich pokoleń. Przygotujcie się na przewrotną przygodę z wielkim przesłaniem o tym, że prawdziwe piękno tkwi w nas samych i nie jest tym czym wydaje się na pierwszy rzut oka.

Jednym z twórców tej animowanej komedii jest Jin Kim mający na swoim koncie pracę przy superprodukcjach: „Wielka szóstka”, „Zwierzogród”, „Zaplątani” i „Kraina Lodu II”, a oprawą muzyczną zajął się Geoff Zanelli – autor ścieżki dźwiękowej do widowiska „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.

W polskiej wersji językowej filmu, w roli Śnieżki usłyszymy Julię Kamińską, o jej magiczny pocałunek będą zabiegać niezwykle przystojni, ale niestety również bardzo zaczarowani młodzieńcy, którym głosów użyczyli: Antek Królikowski i Adam Zdrójkowski, głosu złej czarownicy użyczyła Anna Guzik.

Pamiętacie, jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz o tym zapomnijcie i obejrzyjcie zupełnie nową wersję tej historii.

„Chłopiec i wilk”, w którym Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary.

Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina.

Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą zawarła wiele lat temu.

Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.


Dorosła część widowni wciąż jeszcze może się wybrać na:

„PSY 3 W imię zasad” Po latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

„Gorący temat” bazuje na prawdziwych wydarzeniach z roku 2016 .
Scenariusz filmu napisał Charles Randolph, znany z „The Big Short”, „Miłość i inne używki”, czy dramatu „Życie za życie”.
Film prezentuje ciekawe połączenie świata mediów i polityki, które wielokrotnie doskonale wypadało na ekranie, zyskując przychylność widzów i krytyków. Nie bez powodu zatem już teraz mówi się o ewentualnych nominacjach filmu do prestiżowych nagród.

Na ekranie pojawią się też nowości:

„Wszystko dla mojej matki” to opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych, która zachwyciła widzów na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Ola ma siedemnaście lat, chłopięcą sylwetkę, wielkie, niebieskie oczy, które zasłania włosami, obgryzione paznokcie i przedramiona pełne blizn po samookaleczaniu.
Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w poprawczaku.
Ola nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. Nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych.
Jedyne, czego pragnie Ola, to odzyskać matkę.
Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie.

„1917” zadebiutował w brytyjskim Royal Command Film Performance 4 grudnia 2019 r. 5 stycznia 2020 r. otrzymał Złoty Glob za najlepszy film dramatyczny, jednocześnie Sam Mendes otrzymał za niego Złoty Glob dla najlepszego reżysera.

Scenariusz został oparty między innymi na wspomnieniach dziadka reżysera Sama Mendesa, pisarza Alfreda Mendesa.

Fabuła filmu nie jest skomplikowana.
Dwóch młodych żołnierzy, Blake grany przez Dean-Charlesa Chapmana i Schofield - George MacKay, otrzymuje od dowództwa niemal samobójczą misję, muszą przedrzeć się za linię wroga, by powstrzymać planowany atak brytyjskich żołnierzy i uchronić ich przed wpadnięciem w śmiertelną pułapkę zastawioną przez niemieckie wojska. Jeśli szeregowym nie uda się dotrzeć na czas, zginie 1600 żołnierzy. W tym starszy brat Blake'a.
Ten film został okrzyknięty dowodem na to, że współczesne kino wojenne ciągle może przekraczać granice, do których wcześniej nie udało się dotrzeć.

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” jest to dziewiąta część sagi „Gwiezdne wojnyi ostatnia z głównego cyklu filmowego.

Akcja finałowej części sagi rozpoczyna się w bliżej nieokreślonej przyszłości po Epizodzie VIII. Na scenę galaktycznego konfliktu powraca Imperator Palpatine. Mroczny Lord Sith zapowiedział podbicie lub zniszczenie wszystkich stawiających opór światów.

„Małgosia i Jaś” to horror fantasy, w którym głód zmusza rodzeństwo Małgosię i Jasia do opuszczenia rodzinnego domu w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia i czegoś do jedzenia.
Jedyna znana im droga wiedzie przez niekończący się las. Wycieńczone wielodniową wędrówką i nieopuszczającym ich strachem dzieci trafiają wreszcie na dom, a mieszkająca tu dziwna kobieta oferuje im gościnę i posiłek.


Stargardzka Scena Młodych zaprasza 25 stycznia na koncert utalentowanego muzyka Oliviera Michalczuka. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 na Małej Scenie.
Wszystkie wydarzenia w ramach Stargardzkiej Sceny Młodych są bezpłatne.

26 stycznia na 12:00 zaproszenie mają wszystkie stargardzkie KinoManiaki. Jak zwykle za złotówkę, dzieciaki zobaczą tym razem komedię z pazurkiem „Sekretny świat kotów”.

Alibii na środę 29 stycznia brzmi „Bajecznie bogaci Azjaci”. Seans rozpoczyna się jak zwykle o godzinie 18:30.

W cyklu Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego SCK zaprasza 6 lutego o godzinie 18:30 na film „Oficer i szpieg”. Po seansie w sali przy wejściu na balkon rozpoczynają się rozmowy wokół tematyki prezentowanego filmu.

Przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów:

22 lutego zobaczymy i usłyszymy Alicję Majewską "Żyć się chce".

3 marca kolejna odsłona Stargardzkich Spotkań Teatralnych Ewenement 2020 -
Zobaczymy spektakl pt. „Wąsik”.

10 marca na stargardzkiej scenie pojawi się charyzmatyczna aktorka i piosenkarka Stanisława Celińska. Usłyszymy utwory z ostatnich dwóch płyt artystki: „Atramentowa” i „Malinowa”. Sporo też będzie wspomnień, bo artystka wiele w życiu przeszła i się tego nie wstydzi. Pozycja z gatunku: to trzeba zobaczyć i usłyszeć.

1 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na scenie SCK zobaczymy sztukę „Pomoc domowa”.

Bilety na wydarzenia dostępne w kasie i na stronie SCK.

Szczegóły dostępne na stronach:
http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.
Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w Kalendarium portalu.

Przypominamy, że kasa SCK jest czynna od godziny 11:00, a bilety teraz można kupić również w biletomacie znajdującym się w holu kina.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA