Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Błękitni Stargard po pierwszym sparingu

Dodano: 4 lata temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard rozegrali pierwszy mecz w 2020 roku.

II-ligowiec zmierzył się na sztucznym boisku przy ulicy Ceglanej w Stargardzie z Bałtykiem Koszalin. Gospodarze wygrali 3:2. Goście zajmują 12. miejsce w II grupie III ligi. W 17 meczach zdobyli oni 17 punktów.

Błękitni testowali jednego młodzieżowca. Sobotni mecz był szansą dla stargardzkiej młodzieży. W sumie na boisku pojawiło się 11 młodzieżowców w tym siedmiu wychowanków. Zabrakło Wojciecha Fadeckiego i Huberta Sadowskiego (lekkie urazy) oraz Filipa Karmańskiego, który jest na testach w I-ligowym GKS 1962 Jastrzębie.

W pierwszej połowie zagrał skład zbliżony do aktualnie optymalnego. Oprócz wymienionych piłkarzy nie było również Piotra Kurbiela i Oskara Nowaka, którzy kilka tygodni temu przenieśli się do innych klubów. Po przerwie wystąpili natomiast potencjalni zmiennicy. Błękitni stwarzali sytuacje, ale pierwszego gola strzelił Bałtyk. Jeszcze przed przerwą odpowiedzieli Michał Cywiński oraz Krystian Sanocki. Po zmianie stron goście wyrównali jednak na 3:2 rezultat ustalił Krystian Mądrowski.

Następny sparing Błękitni zagrają również w Stargardzie. W sobotę 25 stycznia o godz. 12:00 podejmą III-ligową Kotwicę Kołobrzeg.

Błękitni Stargard - Bałtyk Koszalin 3:2 (2:1)
0:1 - Jakub Forczmański 27’
1:1 - Michał Cywiński 36’
2:1 - Krystian Sanocki 44’
2:2 - Marcel Ziemann 59’
3:2 - Krystian Mądrowski 73’

Skład Błękitnych: Mariusz Rzepecki (46’ Dominik Sasiak) - Aleksander Theus (46’ Jakub Szrek), Hubert Krawczun (46’ Marcin Konopski), Jakub Ostrowski (68’ Paweł Pelikan), Bartosz Sitkowski (46’ Jakub Sawczak) - Krystian Sanocki (46’ zawodnik testowany), Paweł Bednarski (46’ Marcin Gawron), Michał Cywiński (46’ Tomasz Purczyński), Paweł Łysiak (46’ Mateusz Nowak), Mateusz Bochnak (46’ Paweł Bednarski) - Patryk Paczuk (46’ Krystian Mądrowski).