Dzisiaj jest: 29.2.2020, imieniny: Lecha, Lutomira

Nowe radiowozy dla stargardzkich policjantów

Dodano: miesiąc temu Autor:

Stargardzka policja otrzymała cztery nowe radiowozy oraz sprzęt, który będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa w mieście.

Nowe radiowozy dla stargardzkich policjantów
Łączny koszt zakupów wyniósł prawie 530 tys. zł.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie wzbogaciła się o cztery nowe radiowozy: trzy oznakowane i jeden nieoznakowany. Do komendy przy ul. Warszawskiej trafił VW T-6 typu furgon, dwa Hyundaie i30 combi oraz nieoznakowany Hyundai i30. Pojazdy wyposażone są w silniki benzynowe o pojemności 1400 cm3, najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania oraz czujniki parkowania. Połowę kwoty na zakup nowych radiowozów przekazało Miasto Stargard, a druga połowa została sfinansowana z programu modernizacji policji.

4 nowe radiowozy

Krzysztof Wojsznarowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie opowiedział o nowych zakupach dla jednostki. - Dzięki bardzo dobrej współpracy stargardzkiej policji z Prezydentem Miasta Rafałem Zającem oraz Radą Miejską Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie otrzymała 4 radiowozy: jeden nieoznakowany i trzy oznakowane, w tym jeden typu furgon. Dzięki owocnej współpracy z Urzędem Miasta stargardzcy policjanci otrzymali również sprzęt specjalistyczny, który wykorzystywany będzie w codziennej służbie- mówił Krzysztof Wojsznarowicz.

W ramach współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu stargardzkiego w 2019 roku stargardzka komenda otrzymała środki ze Starostwa Powiatowego w Stargardzie, które pozwoliły m.in. na zwiększanie bezpieczeństwa poprzez uruchomienie dodatkowych patroli. Dotacja przekazana przez Gminę Miasto Stargard nie tylko pozwoliła na zakup radiowozów, ale także doposażenie policjantów w sprzęt. Policjanci otrzymali kamerę specjalistyczną firmy Bosch, 4 lornetki w tym lornetkę noktowizyjną dzień-noc wraz ze statywem, elektroniczną wagę oraz 30 sztuk najnowszych urządzeń do weryfikacji trzeźwości i-Blow. Dotacja sfinansuje również dodatkowe służby, a także adaptację zawodową oraz profilaktykę.

Więcej sprzętu dzięki dotacji Miasta

- Cieszę się bardzo, że kolejny raz spotykamy się na ternie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w tak doniosłej dla nas chwili jak przekazanie nowych radiowozów do eksploatacji- mówił insp. Robert Nowak, Komendant KPP Stargard, podczas uroczystości na dziedzińcu komendy. - Jest to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ ten sprzęt, który posiadamy wymaga cały czas modernizacji i zmiany w zakresie ewentualnych możliwości rozwoju. Zakup tych radiowozów był możliwy dzięki programowi modernizacji policji i wsparciu Pana Prezydenta oraz Rady Miejskiej. Bez tych dodatkowych pieniędzy mielibyśmy możliwość oglądania jednego lub dwóch samochodów, a tak mamy możliwość obejrzenia czterech pojazdów. Nowy sprzęt jest nam niezbędnie potrzebny do kontynuowania pracy, a przede wszystkim do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu stargardzkiego i miasta Stargardu. Chciałbym podziękować za wkład, dzięki któremu te radiowozy mogą tutaj stać i od dnia dzisiejszego czynnie pełnić służbę- mówił Komendant.

Rafał Zając, Prezydent Stargardu powiedział, że zawsze się cieszy, kiedy Miasto może wspierać sprzętowo policję. - Zadaniem gminy jest realizacja zadań z obszaru bezpieczeństwa publicznego i można powiedzieć, że współpraca z Komendą Powiatową Policji zawsze układała się bardzo dobrze. Dziękuję Panie Komendancie za to, że zawsze mamy zrozumienie dla potrzeb i wspólnie potrafimy reagować, bo to nie jest współpraca jednostronna. Kiedy dyskutujemy o potrzebach w mieście, o tym co jest istotne to to zrozumienie jest obopólne- mówił Rafał Zając.  

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Prezydent Stargardu podczas uroczystości wspomniał także o tym, że sprzęt jest niezbędny, a wymiana taborowa jest konieczna. - Mam nadzieję, że tego procesu nie będziemy zatrzymywać. Kiedy na rynku pracy można odczuwać skutki niedoborów kadrowych w policji, doposażenie sprzętowe staje się kluczowe. Policjant powinien mieć sprawny sprzęt najlepszej jakości do bieżącego wykonywania zadań. Mam nadzieję, że całe te zakupy będą wpływać na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa. Życzę sobie, aby tak jak w roku ubiegłym te problemy, które zdiagnozowaliśmy i wspólnie zdefiniowaliśmy udało się rozwiązywać. Myślę tu przede wszystkim o podniesieniu bezpieczeństwa w centrum Stargardu, gdzie funkcjonowanie lokali usługowych stanowi istotną dolegliwość dla mieszkańców centrum. Myślę, że i w tym roku współpraca będzie owocowała w poczuciu i przekonaniu mieszkańców, że zrobiliśmy wszystko, by było bezpiecznie- powiedział Rafał Zając, Prezydent Miasta.

Poświęcenia pojazdów dokonał Ksiądz dr. Andrzej Posadzy z Kolegiaty Stargardzkiej.

Podczas oficjalnego przekazania nowych radiowozów i sprzętu odbyła się również promocja zawodu policjanta. Komendant Policji, Prezydent Miasta oraz Starosta Stargardzki zachęcali gości do promowania zawodu w myśl hasła "Zostań jednym z nas".


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA