Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Umowa z wykonawcą Centrum Nauki podpisana

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Stargardzkie TBS Sp. z o.o. podpisało umowę z wykonawcą budowy Stargardzkiego Centrum Nauki. Obiekt wybuduje firma Ciroko ze Szczecina.

Umowa z wykonawcą Centrum Nauki podpisana
Umowa na budowę Stargardzkiego Centrum Nauki została podpisana 10 stycznia. Zawarło ją Stargardzkie TBS Sp. z o.o. i Ciroko Przedsiębiorstwo Budowlane ze Szczecina. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach projektu "Rewitalizacja budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie- Stargardzkie Centrum Nauki". Będzie kosztowała 7,8 mln zł i powinna zostać zakończona 31 grudnia 2020 r.

Celem projektu jest poprawa jakości i dostępności infrastruktury publicznej przyczyniająca się do rozwiązania problemów społecznych, przestrzennych i gospodarczych obszaru rewitalizacji „Śródmieście-Starówka". W ramach projektu zaplanowano m.in. rewitalizacje budynku zabytkowej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie poprzez jej rozbiórkę, odtworzenie oraz utworzenie w niej Stargardzkiego Centrum Nauki  - placówki, która będzie umożliwiała zwiedzającym (głównie dzieciom i młodzieży) rozwój twórczego myślenia i kreatywności oraz wzbogacała ich wiedzę uzyskaną w szkołach.

Stargardzkie Centrum Nauki przedstawi przede wszystkim ofertę wystawienniczą. Do stałych elementów programu będą należały wystawa stała, zajęcia warsztatowe w pracowni informatycznej oraz pokazy i prezentacje popularnonaukowe. Do elementów zmiennych będą należały ekspozycje czasowe, wykłady i spotkania z przedstawicielami świata nauki i techniki, konkursy, działania w przestrzeni miejskiej, szkolenia, spotkania kół zainteresowań i zajęcia prowadzone w szkołach.


 
Źródło: STBS
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA