Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Podniesienie jakości edukacji w Szkole Podstawowej Specjalnej w Stargardzie. Fundacja "Milon". Cz.2

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Niedawno zaprezentowaliśmy Wam artykuł o działaniach Fundacji „Milon” działającej na terenie Stargardu .

Podniesienie jakości edukacji w Szkole Podstawowej Specjalnej w Stargardzie. Fundacja "Milon". Cz.2
Dziś przybliżymy Wam informacje o jednym ze zrealizowanych już projektów.

Dzięki wiedzy, doświadczeniu a także  dużemu zaangażowaniu Lidii i Tomasza Sobolewskich prowadzona przez nich Fundacja „Milon” pozyskała środki a następnie zrealizowała projekt pt. : „ Podniesienie jakości edukacji SPS Stargard”.

Utworzono pracownie i zakupiono sprzęty.
W ramach projektu realizowanego w Szkole Podstawowej Specjalnej w Stargardzie doposażono pracownię  do nauczania metodą eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych, pracownie komputerowe w pełni wyposażone w stanowiska do pracy dla uczniów oraz dla nauczyciela, zakupiono liczne gry edukacyjne, książki, materiały plastyczne oraz wiele innych pomocy dydaktycznych.

Ponad 1000 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów i ich rodziców.
Kolejnym ważnym elementem projektu były zajęcia specjalistyczne i zajęcia warsztatowe (w sumie ponad 1000 godzin) zarówno dla uczniów jak i dla ich rodziców. Zajęcia dobrano tak,aby uzupełniały one ofertę zajęć w obszarach, w których jest na to największe zapotrzebowanie (np. zajęcia logopedyczne, zajęcia z komunikacji społecznej, warsztaty oraz spotkania indywidualne dla rodziców). Uczniowie bardzo się cieszyli, że mogli rozwijać swoje umiejętności w zakresie kompetencji cyfrowych (aż 40 uczniów).
Do zajęć cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów należały również zajęcia z komunikacji społecznej. To  bardzo ważne zajęcia z uwagi na specyfikę szkoły i potrzeby jej uczniów. Podczas tych zajęć uczniowie uczyli się (często w sposób praktyczny ) zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego. Wśród  istotnych elementów tych zajęć należy wymienić min. naukę rozpoznawania i nazywania uczuć i emocji, reagowanie w sposób akceptowalny dla otoczenia na różne zachowania innych osób, a także umiejętność zachowania się w nowych miejscach i sytuacjach społecznych.  Uczniowie mieli możliwość ćwiczenia umiejętności odczytywania komunikatów werbalnych i niewerbalnych wysyłanych przez inne osoby. 
W ramach  projektu swoje kompetencje podnosili również nauczyciele poprzez udział w szkoleniach min. z zakresu komunikacji interpersonalnej.
W sumie wsparciem w ramach różnego rodzaju zajęć objęto ponad 120 osób.
Trwający 2 lata projekt zakończył się w sierpniu 2019 r.
Wartość projektu: 417 943,75 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego: 355 252,18 zł.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

O Fundacji pisaliśmy: TUTAJ

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA