Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

„Dzień Polskości” w ZS 2

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ZS2 to przede wszystkim wspólne świętowanie, kultywowanie tradycji i dobra zabawa.

„Dzień Polskości” w ZS 2
Nauczyciele historii zorganizowali „Dzień Polskości”, który rozpoczął się wręczaniem biało-czerwonych wstążeczek.

W tym dniu zaplanowano degustowanie tradycyjnych polskich dań, z których słynie nasza kuchnia. Z pośród wielu potraw największym wzięciem cieszyły się pierogi, bigos, krokiety. Stoiska z ciastami uginały się od przepysznych słodkości. Każdy smakosz ciast mógł znaleźć coś dla siebie. Drożdżowce, makowce, ciasta z kremem, karpatki to tylko nieliczne wypieki, które można było nabyć w tym dniu. Powodzenie akcji przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, ale również skłania do refleksji iż tradycyjna  polska kuchnia to różnorodna mieszanka smaków i bogactwo  naszej kultury , która stanowi nasze dziedzictwo narodowe. Pięknie udekorowany w biało-czerwone  barwy korytarz szkolny na chwile zamienił się w salę biesiadną gdzie uczniowie ZS2 wspólnie degustowali potrawy.

Podczas świętowania był czas dla ciała ale i dla ducha. W auli szkoły przygotowano salonik z grami historycznymi. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę dotycząca okresu XX- lecia Międzywojennego.

Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11:11. Cała społeczność szkolna wyszła na korytarze i dumnie zaprezentowała swoją polskość.


Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim uczniom którzy pomagali w przygotowaniu tego dnia, a szczególne podziękowania należą się  uczniom klasy IIH, 4L2. 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA