Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Strabag wybuduje drogę na os. Pyrzyckim

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Miasto wybrało wykonawcę przedłużenia ul. Powstańców Warszawy na os. Pyrzyckim.

Strabag wybuduje drogę na os. Pyrzyckim
Inwestycję wykona firma STRABAG za kwotę ponad 5,5 mln zł.

Urząd Miejski w Stargardzie rozstrzygnął przetarg na przedłużenie ulicy Powstańców Warszawy. Do postępowania zgłosiło się czterech wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag z Pruszkowa, która zaoferowała za wykonanie zadania 5 569 717,65 zł. Mniejszą ilość punktów otrzymały firmy MALDROBUD z Myśliborza (cena oferty 6 622 307,55 zł), MUSING BUD ze Szczecina (6 676 176,13 zł) oraz EUROVIA POLSKA (7 643 553,41 zł).

Nowa droga ma mieć 1 km długości i 7 m szerokości. Chodnik będzie miał 1,5 m szerokości, a ciąg pieszo-rowerowy- 3,5 m szerokości. Inwestycja zakłada także budowę ronda na styku przedłużenia ul. Powstańców Warszawy z ul. Broniewskiego. Według planów budowa ma potrwać do połowy 2021 r. Cała inwestycja pochłonie ponad 6,7 mln zł. Połowa dofinansowania będzie pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki inwestycji łatwo będzie można wyjechać z osiedla Pyrzyckiego w ul. Broniewskiego. To duże ułatwienie dla mieszkańców wciąż rozrastającego się osiedla. W przyszłości planuje się, że powstanie tam osiedle, na którym zamieszka nawet 4 000 mieszkańców.
           
Firma STRABAG jest znanym wykonawcą w naszym regionie. W ostatnim czasie była inwestorem, który wykonał Zintegrowane Centrum Przesiadkowe wraz z przebudową ul. Towarowej oraz ronda przy ul. Szczecińskiej i Bema, a aktualnie wykonuje przebudowę ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie i rozbudowę obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA