Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Inwestycja kolei – którą drogę najlepiej wybrać?

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Trakcja PRKiI S.A. informuje, że od 12.11. (wtorek) kierowcy i piesi w Stargardzie muszą liczyć się z utrudnieniami.

Inwestycja kolei – którą drogę najlepiej wybrać?

Według informacji przekazanych przez wykonawcę robót związane jest to z modernizacją 2 z 4 wiaduktów kolejowych w ramach przebudowy linii kolejowej Szczecin-Poznań. Prace prowadzone będą etapami. Na początek inwestycja obejmie przejazdy zlokalizowane nad ul. Szczecińską/ul. Wyszyńskiego oraz ul. Składową. O inwestycji można przeczytać tutaj.
 

Jak informuje kolej, w pierwszej kolejności zamknięty zostanie wiadukt nad ul. Szczecińską/ul. Wyszyńskiego. Ten obiekt będzie całkowicie wyłączony z ruchu – zarówno pojazdów, jak i pieszych. Kilka tygodni później – jeszcze w tym roku – zamknięty zostanie także wiadukt nad ul. Składową.
 

Dla kierowców zaplanowano objazd ul. Bema, Bogusława IV i Czarnieckiego. Aby ułatwić pieszym poruszanie się w obszarze objętym pracami, wyznaczony zostanie tymczasowy ciąg komunikacyjny. Umożliwi on pieszym przejście pomiędzy ul. Szczecińską a ul. Wyszyńskiego.
 

Aby dostać się z ul. Szczecińskiej na ul. Wyszyńskiego najpierw trzeba dojść ul. Towarową lub przez teren ZCP do mini ronda. Następnie należy wejść na tymczasowy ciąg komunikacyjny i dojść nim do końca peronu 2. Z peronu 2 trzeba udać się przejściem podziemnym na peron 1 i dalej na ul. Dworcową. Na schodach w przejściach pod torami zamontowane zostaną rynny ułatwiające przeprowadzenie rowerów.
 

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą korzystać z tej samej trasy. Nie muszą jednak przechodzić przez podziemne przejście. Zostaną skierowani na przejście w poziomie torów, zlokalizowane na wysokości budynku poczty.
 

Wiadukt przy ul. Składowej również zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów i pieszych. Kierowcy będą mogli korzystać z objazdu ul. Piłsudskiego, Konopnickiej, Pierwszej Brygady i Ceglaną. Aby usprawnić ruch pojazdów na trasie objazdu, na skrzyżowaniu ul. Pierwszej Brygady z ul. Ceglaną wykonane zostanie tymczasowe rondo. Takie ułatwienie pojawi się na przełomie listopada i grudnia – czyli po zakończeniu remontu ul. Pierwszej Brygady przez ZDP.

W tym etapie prac wiadukty nad ul. Pierwszej Brygady/ul. Konopnickiej oraz ul. Bogusława IV będą otwarte dla ruchu pojazdów i pieszych.

W przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu na trasach objazdów planuje się wprowadzenie ręcznego kierowania ruchem przez strażników miejskich.
 

W związku z prowadzonymi pracami Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji wprowadzi zmiany w trasach kursowania autobusów.  Fragment ul. Towarowej na odcinku od wjazdu na parking przy Urzędzie Skarbowym do ul. Pierwszej Brygady będzie jednokierunkowy, z kierunkiem przejazdu do ul. Pierwszej Brygady. Szczegółowe informacje na temat kursowania autobusów komunikacji miejskiej można uzyskać na www.mpkstargard.pl lub klikając tutaj. W czasie inwestycji wybór komunikacji miejskiej jest dobrą alternatywą dla samochodów. Warto także pomyśleć o poruszaniu się po Stargardzie rowerem.
 

W rejonie prowadzonych prac kierowcy, rowerzyści i piesi powinni zachować ostrożność oraz zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe wskazujące trasy objazdów i tymczasowego ciągu komunikacyjnego.
 

Mapy: UM w Stargardzie​.
Kliknięcie na grafikę spowoduje jej powiększenie.Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA