Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Aresztowany za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów

Dodano: 3 miesiące temu

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 42 - letni mieszkaniec Stargardu, który dopuścił się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów podczas jednej z interwencji.

Aresztowany za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów

Patrolujący ulicę Piłsudskiego funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego stargardzkiej komendy zauważyli nietrzeźwego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął agresywnie się zachowywać i wykrzykiwać nieprzyzwoite słowa w kierunku mundurowych.
 

W trakcie podjętej interwencji 42-latek znieważył policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i naruszył ich nietykalność cielesną. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut.
 

To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Był on już karany za podobne przestępstwo.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie na wystąpienie z wnioskiem do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie o zastosowanie wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Stargardzki sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Stargardzie i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.
 

Podstawą zastosowania tak surowego środka była uzasadniona obawa ukrywania się lub ucieczki podejrzanego. Ponadto sprawca znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy wcześniej miał już stosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru którego nie realizował.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA