Dzisiaj jest: 8.7.2024, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Odmieniona Legionovia na drodze Błękitnych

Dodano: 5 lat temu Autor:

W sobotę piłkarze Błękitnych Stargard podejmą Legionovię Legionowo.

Gospodarze z 21 punktami zajmują ósme miejsce w tabeli. Błękitni tracą siedem oczek do czołowej trójki. Taką samą przewagę mają nad strefą spadkową. Sytuacja jest dość bezpieczna, ale kiedy nadarza się okazja trzeba zdobywać kolejne punkty. Początek sobotniego meczu o godz. 13:00.

Na wyjazdach Błękitni przegrali cztery ostatnie mecze. W minioną sobotę ulegli Stali Rzeszów 1:3. U siebie jednak stargardzianie odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu. Pokonali Gryfa Wejherowo, Wisłę Kraków, Olimpię Elbląg i Skrę Częstochowa. Ich ulubiony rezultat to 2:1. Tak było w trzech z wymienionych spotkań. Ze Skrą również padły trzy gole, ale wszystkie strzelili nasi piłkarze.

Jeżeli pogoda pozwoli Błękitni w 2019 roku rozegrają jeszcze sześć ligowych spotkań. Terminarz jest dość korzystny, bo czekają ich cztery domowe mecze i tylko dwa wyjazdy. To szansa żeby przed długą zimową przerwą nazbierać jeszcze trochę punktów i ze spokojem przygotowywać się do rundy wiosennej.

Po takiej serii potknięcie z beniaminkiem byłoby dużym rozczarowaniem. Legionovia zamyka tabelę. Zdobyła tylko osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy i 10 porażek). Rywale strzelili 11, a stracili 27 bramek, co oznacza, że są najgorszą defensywą II ligi. Wyjazdowy bilans też jest mizerny - jedno zwycięstwo i pięć porażek.

Te liczby nie mogą jednak zmylić kibiców, a przede wszystkim piłkarzy Błękitnych. Legionovia zaczęła sezon od zwycięstwa 2:0 ze Skrą Częstochowa. Później przegrała aż 10 spotkań z rzędu. W trzech ostatnich meczach nie dała jednak się pokonać zdobywając pięć punktów. Wygrała 2:1 na wyjeździe z Gryfem Wejherowo, a ostatnio u siebie urwała punkty Bytovii Bytów remisując 1:1.

To, zatem Błękitni chcąc sięgnąć po komplet punktów muszą przerwać serię rywala. Legionovię od 19 września prowadzi trener Serhij Zajcew, który zastąpił Marcina Sasala. Zaczął od dwóch porażek, ale później miał już zdecydowanie lepszą serię. W poprzednim sezonie piłkarzem Legionovii był Patryk Paczuk. To obecnie drugi strzelec Błękitnych (cztery gole).

Ostatni raz te zespoły mierzyły się w sezonie 2017/2018. Wtedy komplet sześciu punktów zdobyła Legionovia, która zwyciężyła u siebie 2: 1, a w Stargardzie aż 3:0. Rywali nie uchroniło to przed spadkiem do III ligi - ostatnie miejsce, zaledwie 27 punktów. Po rocznej przerwie Legionovia powróciła do II ligi zdobywając na niższym poziomie 79 oczek.

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo / sobota 26.10.2019 godz. 13:00.

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).