Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Dzielnicowi odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dolicach

Dodano: 7 miesięcy temu

Doliccy dzielnicowi odwiedzili seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Dolicach. Głównym tematem spotkania była edukacja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowi odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dolicach

Mundurowi szczególnie dużo uwagi poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym, aktualnych przepisach, i ich przestrzeganiu. Rozmawiano, oraz przypomniano zasady poruszania się po zmroku rowerami, na pieszo, pamiętając o zakładaniu odblasków zgodnie z obowiązującymi przepisami. Funkcjonariusze uświadamiali seniorów jakie znaczenie mają elementy odblaskowe w codziennym funkcjonowaniu. Jak wpływają na poprawę widoczności, a tym samym bezpieczeństwa pieszego czy rowerzysty na drodze.
 

Seniorzy to szczególni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadek drogowy z ich udziałem często kończy się tragicznie. Urazy odniesione przez te osoby są dużo bardziej poważne, a sam okres hospitalizacji i rekonwalescencji znacznie się wydłuża.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA