Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Młodzi karatecy nagrodzeni

Dodano: 8 miesięcy temu

W naszym mieście sztuki walki są coraz bardziej popularne.

Młodzi karatecy nagrodzeni

Młodzi sportowcy doskonalą się m.in. w karate. Od prawie 30 lat działa Stargardzkie Stowarzyszenie Karate „SHOBU-KAN”. Jego członkowie zdobywają tytuły w zawodach na różnych szczeblach. Ostatnio sprawdzili się w Pucharze Polski Shotokan i XV Ogólnopolskim Turnieju Karate Shotokan dzieci.

Ostatni weekend (19-20.10.) obfitował w sportowe wydarzenia. Najpierw na matę wyszli zawodnicy Pucharu Polski Shotokan. Karatecy rywalizowali w KATA i KUMITE indywidualnym oraz KATA drużynowym. Wszystkie konkurencje rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe. Były młodziczki i młodzicy, kadetki i kadeci, juniorki, juniorzy, a także seniorki i seniorzy. Dodatkowo dla najstarszych sportowców zaplanowano KATA indywidualne masters, w którym wzięły udział osoby powyżej 35 lat.
 

Najmłodsi adepci tej sztuki walki wzięli udział w SHOBU-KAN CUP – XV Ogólnopolskim Turnieju Karate Shotokan. W KATA indywidualnym chłopców i dziewcząt na matę wyszły już ośmiolatki. Młodzi sportowcy sprawdzili się także w rywalizacji drużynowej. Dla zwycięzców obu imprez przygotowano pamiątkowe medale, puchary i dyplomy. Dodatkowo otrzymali również nagrody rzeczowe.
 

Organizatorem wydarzenia było Stargardzkie Stowarzyszenie Karate „SHOBU-KAN”, które działa w naszym mieście już prawie 30 lat. Pod opieką doświadczonych trenerów przygodę z karate zaczynają już pięciolatki. Członkowie stowarzyszenia organizują m.in. pokazy karate dla dzieci i młodzieży. Klub „SHOBU-KAN” wychował także wielu utytułowanych zawodników i trenerów, którzy teraz doskonalą kolejne pokolenia w tej sztuce walki.
 

Zdjęcia: SHOBU-KAN Stargard/Facebook

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA