Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Przełamanie Stali Rzeszów. Trwa wyjazdowa seria Błękitnych Stargard

W 14. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali ze Stalą Rzeszów.

Porażka 1:3 była czwartą wyjazdową z rzędu dla naszej drużyny. Stal natomiast przełamała się po czterech meczach bez zwycięstwa.

Trener Adam Topolski nie zmienił zwycięskiego składu z meczu ze Skrą Częstochowa. To oznaczało, że miejsce w jedenastce zachował Bartosz Sitkowski, a wśród rezerwowych znalazł się wracający z reprezentacji Polski do lat 19 Oskar Nowak.

Błękitni w pierwszych minutach dali się zdominować. To częsty obraz z wyjazdowych spotkań. Podobnie było na przykład w Łęcznej. Niestety początkowego szturmu Stali nie udało się przetrwać. Już w 7. minucie wynik otworzył niepilnowany Artur Pląskowski, który z 10 metrów nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Błękitnych.

Szybki gol wpłynął na kolejne minuty. Stal mogła się cofnąć, a Błękitni musieli zaatakować. Groźnie było szczególnie po stałych fragmentach. Po rzucie rożnym główkował Jakub Ostrowski, a z rzutu wolnego strzelał Paweł Łysiak. Były to jednak niecelne próby. Gospodarze mieli swoją szansę na podwyższenie wyniku. Po błędzie Mariusza Rzepeckiego w dobrej sytuacji znalazł się Wojciech Reiman, ale on też przestrzelił. W końcówce pierwszej połowy było sporo przewinień i żółtych kartek. W samej pierwszej części sędzia upomniał czterech piłkarzy Błękitnych i dwóch graczy Stali.

Druga połowa była ciekawsza. Podobnie, jak w pierwszej od początku zaatakowała Stal. Do remisu doprowadzili jednak w 68. minucie Błękitni. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzeniem głową wyrównał Patryk Paczuk. To piłkarz, który trzy minuty wcześniej zmienił Michała Cywińskiego. Błękitni utrzymali remis tylko przez pięć minut. W 73. minucie na strzał z za pola karnego zdecydował się Wojciech Reiman i gospodarze prowadzili 2:1.

Błękitni walczyli do końca o pierwszy remis w sezonie. Sędzia doliczył aż sześć minut. Na początku dodatkowego czasu w poprzeczkę trafił Wojciech Fadecki. Wyrównać się jednak nie udało, a na 3:1 w 94. minucie podwyższył Patryk Plewka, który pięć minut wcześniej pojawił się na boisku. Obaj trenerzy zatem trafili ze zmianami.

Następny mecz stargardzianie zagrają u siebie z Legionovią Legionowo. To spotkanie odbędzie się w sobotę 26 października o godz. 13:00.

Stal Rzeszów - Błękitni Stargard 3:1 (1:0)
1:0 - Artur Pląskowski 7’
1:1 - Patryk Paczuk 68’
2:1 - Wojciech Reiman 73’
3:1 - Patryk Plewka 90+4’

Stal: Wiktor Kaczorowski - Damian Sierant, Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak, Piotr Głowacki (69’ Adrian Ligienza) - Dominik Chromiński (69’ Michał Nawrot), Wojciech Reiman, Sławomir Szeliga, Błażej Szczepanek (89’ Patryk Plewka), Łukasz Mozler - Artur Pląskowski (76’ Tomasz Płonka).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Hubert Sadowski, Jakub Ostrowski, Bartosz Sitkowski - Krystian Sanocki (85’ Mateusz Bochnak), Filip Karmański (75’ Hubert Krawczun), Michał Cywiński (65’ Patryk Paczuk), Paweł Łysiak, Wojciech Fadecki - Piotr Kurbiel.

Żółte kartki: Kostkowski, Głowacki, Nawrot, Reiman (Stal) - Fadecki, Kurbiel, Karmański, Cywiński (Błękitni).