Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Spędzaj Czas Kulturalnie. [18 - 31 października].

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza miłośników dziesiątej muzy na zaplanowane w okresie od 18 do 31 października seanse filmowe, ale też inne wydarzenia kulturalne,

Spędzaj Czas Kulturalnie. [18 - 31 października].
które czekają stargardzian już niebawem.

Stargardzkie maluchy w dalszym ciągu mogą zobaczyć przygody psa Baileya w filmie „Był sobie pies 2” i mieszkańców ptasiej wyspy, bohaterów „Angry Birds 2”.

Są też nowości dla najmłodszych kinomanów:

„Rodzina Addamsów”, która po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata, a także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler.

A od 25 października na ekranie zagości „Czarownica 2” z Angeliną Jolie i z pewnością spodoba się nie tylko młodym widzom.
Druga część filmu Czarownica była zapowiadana przez Walt Disney Pictures i Roth Films już w 2016 roku.
To kontynuacja filmu „Czarownica” z 2014 roku. Angelina Jolie ponownie wcieli się w tytułową bohaterkę. Obok niej z poprzedniej części powrócą: Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville.

Dorosła część widowni w dalszym ciągu może się wybrać na „Boże Ciało”.

Do kina zawitają też nowości, na które warto się wybrać:

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu.
Mietek, grany przez Dawida Ogrodnika świetnie wcielającego się w trudne i wymagające role, jako dziecko traci wzrok. Jego matka, oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz, ma już tylko jeden cel - zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

a od 25 października również:

„Obywatel Jones”
Młody dziennikarz Gareth Jones, w rolę którego wciela się James Norton zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku.
Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad z Józefem Stalinem. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium.

„Countdown”
Ruth wraz z grupą przyjaciół w ramach żartu ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. Śmiech szybko zmienia się w przerażenie. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o tajemniczych zgonach użytkowników aplikacji... dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin...

26 października retransmitowane będzie przedstawienie operowe z Metropolitan Opera „Manon”. Opera była już transmitowana w poprzednim sezonie artystycznym, ale w tym sezonie przedstawienie jest zrealizowane w nowej obsadzie. W rolach głównych wystąpią: Lisette Oropesa jako Manon, Michael Fabiano jako kawaler des Grieux, Carlo Bosi jako Guillot de Morfontaine, Artur Ruciński jako Lescaut, Brett Polegato jako de Brétigny, Kwangchul Youn jako hrabia des Grieux.

27 października o 12:00 kinem zawładną stargardzkie Kinomaniaki, które zobaczą „Potworną rodzinkę”. Rodzina Sielskich, która przebrała się na bal za mumię, wilkołaka, wampirzycę i Frankensteina padła ofiarą klątwy i musi żyć w tych potwornych postaciach po zakończeniu balu. Fay Sielska nie jest już zwyczajną nastolatką. Jej młodszy brat Max rozprawia się ze szkolnymi łobuzami. Nawet życie zabieganych rodziców bywa teraz łatwiejsze...

Za to 30 października z „żelaznego alibi” skorzystają wszystkie „babki”, które oprócz możliwości obejrzenia „Glorii Bell”, tradycyjnie zyskują możliwość wygrania fajnych upominków. A film? Pozytywny, zabawny, lekki, jak zwykle na „babskich spotkaniach” w Kinie SCK.

Przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów:

W ramach Evenementu 2019 zobaczymy:

8 listopada spektakl „Alibi od zaraz”.
3 grudnia spektakl „Akompaniator”

Agencja Brussa zaprasza:

25 października zabrzmi „10 tenorów”,
10 grudnia po raz pierwszy w Polsce występ Ukrainian Classical Balet ze spektaklem „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego,
3 stycznia 2020 "Noworoczna Gala Operetkowa".

Agencja Artystyczna Start do zapowiadanego już 1 grudnia koncertu dobrze znanego nam zespołu Stare Dobre Małżeństwo proponuje kolejne dwa wydarzenia:
18 stycznia na scenie pojawi się Piotr Bałtroczyk STAND- UP "Starość nie jest dla mięczaków"

22 lutego zobaczymy i usłyszymy Alicję Majewską "Żyć się chce"

23 listopada Teatr My i spektakl „Selfie.com.pl”, który będziemy mogli zobaczyć 23 listopada.

Szczegóły dostępne na stronach:
http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.
Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w Kalendarium portalu.

Przypominamy, że kasa SCK jest czynna od godziny 11:00.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca bilety dla kinomanów po 60-tce kosztują 15 zł na filmy 2D i 17 zł na 3D. Cały czas funkcjonują  Facebookowe wtorki, wystarczy polubić na fb Kino SCK Stargard i we wtorki można oglądać filmy za 15 zł.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA