Dzisiaj jest: 24.4.2024, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Sukces piłkarza Błękitnych Stargard. Strzelił gola dla reprezentacji Polski

Dodano: 5 lat temu Autor:

W drugim październikowym meczu towarzyskim reprezentacja Polski do lat 19 zmierzyła się z Albanią.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek w Tiranie. Gospodarze zwyciężyli 3:1. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych strzelił w 80. minucie piłkarz Błękitnych Stargard, Oskar Nowak.

Albania do przerwy prowadziła 1:0. Całą drugą połowę na boisku spędził Oskar Nowak, który zastąpił Jakuba Kamińskiego. Po trafieniu piłkarza Błękitnych było 1:2, ale w końcówce rywale podwyższyli na 3:1.

Oskar Nowak zagrał w dwóch październikowych meczach. W piątek przeciwko Anglii w Opolu na boisku spędził ponad 20 minut i pokazał się z dobrej strony. Poniedziałkowe spotkanie nie było transmitowane, dlatego poza informacją o golu trudno ocenić jego występ.

Wyniki osiągnięte przez reprezentację Polski nie napawają optymizmem. Z Anglią było 2:5, a z Albanią 1:3. To były ostatnie sprawdziany przed pierwszą rundą eliminacji do Euro U-19. W dniach 13-19 listopada Polacy zmierzą się z Walią (gospodarz), Kosowem oraz Rosją. Do kolejnej rundy awansują dwie drużyny.

Albania - Polska 3:1 (1:0)