Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Mnożą na potęgę

Dodano: rok temu

Pierwszy piątek października to nie lada wyzwanie dla tych, którzy szkolne ławy opuścili już jakiś czas temu.

Mnożą na potęgę
Tego dnia dzieci przepytują dorosłych z tabliczki mnożenia. Patrol Egzaminacyjny ze Szkoły Podstawowej nr 5 dotarł także do Urzędu Miejskiego, gdzie na pytania odpowiadał m.in. prezydent Rafał Zając i Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
 
Akcja odbyła się w ramach 9. edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Każdego roku w pierwszy piątek października młodzi matematycy wyruszają na ulice miast, gdzie przepytują przechodniów. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 dotarli także do Urzędu Miejskiego. Tam matematyczne zagadki rozwiązywali pracownicy. Każdy, kto podał 5 prawidłowych wyników, otrzymał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i słodki poczęstunek. Wyrozumiali egzaminatorzy pozwolili przepytywanym na chwilę zastanowienia. Na szczęście nikt nie miał problemów z szybkim liczeniem.
Uczniowie piątki gościli w Urzędzie Miejskim, ale to dopiero początek trasy Patrolu Egzaminacyjnego. Młodzi eksperci od tabliczki mnożenia zamierzają przepytać jeszcze pracowników starostwa powiatowego, policji, a także dziennikarzy Twojego Radia. Podczas spaceru będzie również okazja do sprawdzenia wiedzy przechodniów, dla których taki niespodziewany egzamin z pewnością będzie zaskoczeniem.
 
W 9. Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia udział wzięło prawie 6 000 szkół z całego świata. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski – nauczyciel i pasjonat matematyki. Przepytywanie dorosłych z tabliczki mnożenia to dobra zabawa dla wszystkich, niezależnie od wieku, ale także okazja do poćwiczenia najtrudniejszych działań na wesoło.
 
Zdjęcia: UM w Stargardzie
 
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. FOTORELACJA