Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

W naszym okręgu KO i PiS idą łeb w łeb

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Portal Onet.pl opublikował prognozę przedwyborczą, z której wynika, że w okręgu 41 partie KO i PiS mogą otrzymać taką samą liczbę mandatów.

W naszym okręgu KO i PiS idą łeb w łeb
Czy tak stanie się w rzeczywistości?

Według prognozy przedwyborczej przygotowanej przez Badania.pro, liczba mandatów w naszym okręgu nr 41 może rozłożyć się równomiernie. Prognoza wskazuje, że Koalicja Obywatelska może liczyć na 5 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość- również 5 mandatów, a Sojusz Lewicy Demokratycznej- 2 mandaty. Pozostałe komitety wyborcze według zapowiedzi nie otrzymają mandatu w naszym okręgu.

Badania.pro przedstawiły prognozę, z której wynika, że PiS w Sejmie miałby 246 mandatów, Koalicja Obywatelska- 146 mandatów, Lewica- 54 mandaty, a Koalicja Polska- 13 mandatów. To oznacza, że rządząca obecnie partia otrzymałaby o 15 mandatów więcej, niż potrzebne jest do osiągnięcia samodzielnej większości parlamentarnej.

Badania zostały przeprowadzone na podstawie modelu statystycznego, który opiera się na długoterminowym śledzeniu sondaży wiodących ośrodków badawczych w Polsce. Badania.pro używa specjalnego algorytmu, który pozwala na wskazanie z dużym prawdopodobieństwem podziału mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych. W wyborach do Parlamentu Europejskiego skuteczność prognoz wyniosła 96 procent.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk