Dzisiaj jest: 24.4.2024, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Domowe przełamanie Błękitnych

Dodano: 5 lat temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie.

W 8. kolejce II ligi nasz zespół wygrał z Gryfem Wejherowo 2:1. Błękitni przełamali się po dwóch domowych porażkach. Następne dwa mecze stargardzianie rozegrają na wyjazdach - w Siedlcach i Bytowie.

Błękitni chcieli szybko wyjść na prowadzenie. Już w 3. minucie po rzucie rożnym próbował Piotr Kurbiel, ale uderzył nad bramką. W 8. minucie w boczną siatkę strzelił Filip Karmański. Z czasem jednak mecz się wyrównał. Goście odpowiedzieli kilkoma akcjami. Z obu stron brakowało sytuacji. Najgroźniej było w 22. minucie po strzale Mikołaja Gabora.

Spokojna pierwsza połowa nie zwiastowała tego, co się wydarzyło na początku drugiej części. W 49. minucie Błękitni prowadzili 1:0. Krystian Sanocki zatrudnił Wiesława Ferrę i wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Wojciecha Fadeckiego nie dał już szans golkiperowi gości. Radość nie trwała jednak długo, bo w 52. minucie wyrównał Filip Szewczyk. Pomocnik Gryfa wykorzystał otwartą drogę do bramki.

W kolejnych minutach przeważał Gryf, ale drugiego gola strzelili Błękitni. W 71. minucie składną akcję uderzeniem z kilkunastu metrów wykończył niepilnowany Patryk Paczuk.

Ostatni kwadrans nie był łatwy. Gryf dążył do wyrównania. Odpowiedzieć ponownie próbował Filip Szewczyk. Błękitni utrzymali jednak prowadzenie i po ośmiu meczach mają 15 punktów.

Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 2:1 (0:0)
1:0 - Krystian Sanocki 49'
1:1 - Filip Szewczyk 52'
2:1 - Patryk Paczuk 71'

Składy

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Hubert Sadowski, Jakub Ostrowski, Oskar Nowak - Krystian Sanocki (83' Mateusz Bochnak), Filip Karmański, Paweł Łysiak, Wojciech Fadecki - Patryk Paczuk (90+3' Karol Jabłoński), Piotr Kurbiel (65' Michał Cywiński).

Gryf: Wiesław Ferra - Kamil Kankowski, Igor Biedrzycki (78' Marcin Burkhardt), Oskar Koprowski, Mateusz Goerke (69' Paweł Czychowski) - Damian Lisiecki, Filip Szewczyk - Mikołaj Gabor (46' Tomasz Kolus), Maksymilian Hebel, Mariusz Sławek - Mateusz Majewski.

Żółte kartki: Szrek, Ostrowski, Jabłoński (Błękitni) - Lisiecki (Gryf).

Sędzia: Albert Różycki (Łódź.)