Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

WIELKIE GRATULACJE. Stargardzianka Mistrzynią Świata w jeździe na czas.

Stargardzianka Ewa Bańkowska została Mistrzynią Świata w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas w Poznaniu.

Stargardzianka Ewa Bańkowska została Mistrzynią Świata w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas w Poznaniu. Nasza zawodniczka wyprzedziła wszystkie rywalki i pewnie triumfowała. Na drugim miejscu znalazła się Niemka, a trzecia na mecie zameldowała się reprezentantka z USA. Ewa jest pierwszą Polką, która zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas.

W Poznaniu właśnie trwają Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym UCI Gran Fondo, na których gości ponad 3000 uczestników z 40 różnych krajów. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Pochodząca z naszego miasta zawodniczka klubu Elmar-Spectrumbike z Nowogardu, nie dała żadnych szans rywalkom i podczas czwartkowej jazdy na czas była najlepsza wśród wszystkich pań. Uzyskała czas 25:44 i była szybsza o prawie 12 sekund nad drugą Niemką i o 15 sekund od trzeciej Amerykanki.