Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Konferencja Koalicji Obywatelskiej - "Przez ostatnie cztery lata działo się w Polsce wiele złego". [VIDEO].

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

W dniu dzisiejszym przy Bastei w Stargardzie zaprezentowali się kandydaci Koalicji Obywatelskiej w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Konferencja Koalicji Obywatelskiej - "Przez ostatnie cztery lata działo się w Polsce wiele złego". [VIDEO].
Ze Stargardu do Sejmu wystartują Zofia Ławrynowicz i Marek Stankiewicz.

Gospodarzem dzisiejszego spotkania była Zofia Ławrynowicz, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, stargardzianka, posłanka z tej ziemi. 

Idźcie na wybory!

O tym, jak ważne jest pójście na wybory 13 października mówił lider listy Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie Arkadiusz Marchewka. - Chcemy powiedzieć wprost, dać sygnał do pełnej mobilizacji. Mieszkańcom naszego regionu, Stargardu, mówimy Idźcie na wybory! W tych wyborach chodzi o przyszłość- nawoływał poseł. -  Przez ostatnie cztery lata działo się w Polsce wiele złego. Nigdy byśmy nie pomyśleli, że po 30 latach życia w wolnej Polsce będziemy znów wychodzić na ulice, by bronić demokracji i podstawowych praw, o które walczyliśmy. Chcemy przywrócić normalność, tutaj chodzi o przyszłość- mówił Arkadiusz Marchewka. Zapowiedział, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej będą odwiedzać wyborców i pytać co jako politycy mogą dla nich zrobić. - Podwijamy rękawy i bierzemy się do roboty- dodał poseł.

Kandydatką do Senatu z okręgu nr 98, który obejmuje zachodnią część województwa zachodniopomorskiego jest Magdalena Kochan. Podczas wystąpienia łączyła się w bólu z rodzinami ofiar wypadku w Tatrach. - Wszyscy chcemy złożyć kondolencje dla rodzin ofiar, które uczestniczyły we wczorajszym wypadku na Giewoncie. To bardzo trudne momenty dla rodzin. Chcemy również wyrazić szacunek ludziom, którzy ich ratowali, pogotowiu ratunkowemu i ratownikom GOPR-u, to jest wielki wysiłek, odwaga, determinacja i pomoc z narażeniem własnego życia- mówiła posłanka. Zapowiedziała również walkę o Polskę. - Potrzeba obrony Polski przed nienormalnymi rządami wbrew interesom naszego kraju. Mamy pełne 30 lat od momentu, kiedy uzyskaliśmy niepodległość. Stoimy przed wyborem tego czy pozwolimy na to, by Polska stała się krajem, z którym nikt się nie liczy i jest krajem troski, a nie dumy w Europie, czy jesteśmy krajem, który myśli o sowim obywatelu i dla obywatela ma władzę. Ta drużyna gwarantuje powrót do normalności- mówiła Magdalena Kochan.

Sześć głównych zmian

Oprócz wspomnianych kandydatów na posłów i senatorów, którzy chcą zmieniać Polskę,  na liście Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie są m.in.: Norbert Obrycki- były marszałek województwa zachodniopomorskiego, Artur Łącki- przedstawiciel powiatu gryfickiego, i radny sejmiku województwa, Magdalena Filiks- przewodnicząca Komitetu Obrony Demokracji, Robert Sucharzewski- przedstawiciel partii Zieloni, Zbigniew Chojecki- radny sejmiku województwa z powiatu myśliborskiego, Lidia Lalak-Szawiel- nauczycielka z powiatu łobeskiego i Zygmunt Siarkiewicz- wieloletni samorządowiec z Barlinka.

Koalicja Obywatelska zapowiada sześć głównych zmian, których Polska pilnie potrzebuje. Według KO Polacy domagają się wolności i demokracji, wyższych zarobków, lepszej służby zdrowia, poprawy sytuacji osób starszych, poprawy oświaty oraz czystszego powietrza. Politycy chcą zrealizować te zapowiedzi poprzez zaprowadzenie porządku w chaosie prawnym, wprowadzenie dodatkowej premii dla osób zarabiających mniej niż 4,5 tys. zł brutto i wzrost płacy minimalnej, skrócenie czasu oczekiwania do lekarza, zagwarantowanie seniorom turnusów rehabilitacyjnych co najmniej raz w roku, darmowych leków i utrzymanie trzynastej emerytury, wprowadzenie podwyżek dla nauczycieli oraz redukcję zanieczyszczenia powietrza poprzez eliminację węgla z ogrzewania domów i mieszkań do 2035 roku.

 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA