Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

E&J - najszybszy rowerowy team w Polsce

W niedługim czasie odbyły się trzykrotnie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Masters, w których stargardzianka Ewa Bańkowska wywalczyła podwójne złoto i brąz.

10 sierpnia w Kosowie Laskim, w jeździe indywidualnej na czas uzyskała średnią 43,06 km/h i znaczną przewagę nad innymi zawodniczkami.
11 sierpnia również w Kosowie Laskim, w jeździe indywidualnej na czas parami wraz z koleżanką Kingą Buczkowską znalazła się na podium, zdobywając brązowy medal.
15 sierpnia w Krzywiniu Koło Poznania, odbyły się Mistrzostwa Polski drużynowe w jeździe indywidualnej na czas. Ewa wraz z 4 koleżankami okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając złoty medal i Tytuł Mistrzyń Polski!

O Ewie już pisaliśmy na naszym portalu, po jej spektakularnym sukcesie odniesionym na PUCHARZE ŚWIATA, który odbył się 8 czerwca w Ljublianie, na Słoweni.
Jak nam powiedziała, w przeprowadzonym po powrocie ze Słowenii wywiadzie, sport w jej życiu był ważny od dziecka. Jeszcze w szkole biegała w LKS Pomorze Stargard. Jako dorosła, zajęła się sportami siłowymi i fitnessem. Startowała w zawodach sylwetkowych kobiet, gdzie na debiutach zdobyła wicemistrzostwo Polski.
Jesienią 2018 roku przyłączyła się do Stowarzyszenia Stargard na Rowery, żeby wolny czas spędzać na dwóch kółkach, z fajną ekipą. Już po kilku turystycznych wyjazdach przyłączyła się do Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, gdzie rozpoczęła przygodę z rowerem szosowym.

Od stycznia 2019 roku trenuje w klubie Elmar-Spectrumbike, gdzie trafiła pod skrzydła trenera Jana Zugaja. Korzystając z rad doświadczonego zawodnika i trenera wielu medalistów, medalistek i olimpijczyków, Ewa szybko zaczęła osiągać pierwsze sukcesy.

Od początku sezonu, przygoda Ewy z rowerem szosowym nabiera rozpędu.

Stargardzianka zdobyła już 4 tytuły Mistrza Polski i wygrała puchar Świata w Lubilianie. Forma Ewy jest godna podziwu nie ma w Polsce drugiego kolarza, który w tak krótkim czasie, zdobył tyle tytułów na początku swojej kolarskiej kariery!

Teraz przed Mistrzynią Polski najważniejsza impreza, Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Poznaniu 29.08- 01.09.

Ewa swoje sukcesy zawdzięcza nie tylko talentowi i wytężonym treningom, ale przede wszystkim swojemu trenerowi Janowi Zugajowi, który również na tegorocznych Mistrzostwach Polski był bezkonkurencyjny, zdobywając dwa złote medale!

Jan nie tylko w tym sezonie, wielokrotnie stawał na najwyższym podium w Polsce jak również za granicą! Jest dla Ewy przykładem, kopalnią wiedzy i doświadczenia.
Razem tworzą najszybszy team w Polsce !

Członkowie Stowarzyszenia Stargard na Rowery kibicują swojej koleżance Ewie.
Członkiem Stargard na Rowery jest też Wojtek Ziółkowski, który 8 sierpnia w Mistrzostwach Europy Alkmaar 2019 zajął 18 miejsce! Wojtek również w tym roku, pobił swój ubiegłoroczny rekord, ustanawiając nowy rekord w jeździe indywidualnej na czas, który od 4 lipca wynosi 50 km 506 m.