Dzisiaj jest: 10.12.2019, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Tesco dofinansuje zakup książek dla seniorów

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Projekt Książnicy Stargardzkiej "#Książka dla seniora- widzę, słyszę i wiem!!!" otrzymał najwięcej głosów z naszego regionu w konkursie grantowym Tesco "Decydujesz, pomagamy".

Tesco dofinansuje zakup książek dla seniorów
Miejska placówka otrzyma 5 tys. na zakup książek przystosowanych dla starszych osób.

Pomysł Książnicy Stargardzkiej otrzymał 29 719 głosów. Dzięki niemu pracownicy Książnicy zadbają o rozwój seniorów. Czytanie to rozrywka wypełniająca czas wolny seniorom, a zarazem wspomagająca pracę ich mózgu i pamięć. - Książki to najlepszy sposób na pozbycie się stresu, a tym samym zdrowy sen i dłuższe życie- mówi Marcin Rumiński z Książnicy Stargardzkiej.

Dzięki Fundacji Tesco Książnica Stargardzka otrzyma 5 tysięcy złotych, które przeznaczy na zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków, z których będą mogły korzystać osoby głównie słabo widzące. Pracownicy placówki opracowują aktualnie ankietę, w której zapytają jakie lektury zakupić z tych funduszy, tak aby skorzystali z nich głównie ludzie słabo widzący, starsi, samotni, o ograniczonej mobilności, dla których czytanie to jedna z głównych rozrywek. Specjalny, duży rozmiar czcionki, ułatwi tym osobom wypełnienie wolnego czasu.

Program "Decydujesz, pomagamy" organizuje Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań Innowacji Społecznych "Stocznia". Całkowita kwota dotacji wyniosła 1 125 000 złotych i została rozdzielona pomiędzy 375 inicjatyw, które zostały wybrane przez klientów sklepów Tesco. Zwycięski pomysł otrzymał 5 tysięcy złotych, inicjatywa, która zajęła II miejsce otrzymała 3000 zł, a zdobywca III miejsca- 1000 zł na cele statutowe. W naszym regionie II miejsce zajął projekt "Rewitalizacja wyspy na rzece Redze w Łobzie jako miejsca dla mieszkańców i turystów" zgłoszony przez Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi (14500 głosów), a III miejsce- "Piękni w różnorodności" Związku Ukraińców w Polsce (8657 głosów).

Program skierowany był do organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, spółdzielni socjalnych lub grup nieformalnych działających na rzecz lokalnej społeczności.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Świąteczny kiermasz w Powiecie- GALERIA