Dzisiaj jest: 10.12.2019, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Nowy sezon artystyczny w Art Cafe rozpocznie koncert jazzowy

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Po wakacyjnej przerwie Scena Art Cafe, zaprasza stargardzkich miłośników muzyki, na koncert jazzowy Rafała Dubickiego i jego zespołu.

Nowy sezon artystyczny w Art Cafe rozpocznie koncert jazzowy
Rafał Dubicki jest młodym wirtuozem trąbki. Mieszka w Warszawie, gdzie koncertuje i naucza w szkole muzycznej. Wieczorami można go spotkać w warszawskich klubach jazzowych na jamach.
Na swoim koncie ma współpracę z polskimi i zagranicznymi artystami, grał z: Pendowsky’m, Alex Band, Ray Wilson i Genesis, Eljazz Big Band, Michałem Sołtanem i Sylwią Grzeszczak.
Odnajduje się w wielu muzycznych gatunkach, grając na koncertach w Polsce i za granicą. Nagrywał muzykę do filmów i na albumy różnych artystów, a w grudniu ubiegłego roku, podczas pierwszego koncertu jako Rafał Dubicki Quartet w 12on14 Jazz Club, zaprezentował autorskie kompozycje. Wieczór był tak udany, że przekonał artystów o tym, że właśnie znaleźli swoją drogę muzyczną. Już dwa miesiące później zaczęli nagranie swojej pierwszej płyty, która ukazała się w kwietniu tego roku.

W skład kwartetu, oprócz Rafała Dubickiego wchodzą doświadczeni i utytułowani jazzmani, którzy nadają koncertom bezkompromisowości i niepowtarzalnego rytu.
Na gitarze gra Michał Sołtan, znany głównie ze swej działalności w grupie Imagination Quartet oraz solowego albumu „MaloGranie”. Koncertował w Chinach, Niemczech, Danii. Grał z Dante Lucianim od Franka Sinatry.

Na kontrabasie zagra Mateusz Woźniak, który na swoim koncie ma zarówno występy z towarzyszeniem orkiestry w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego jak i współpracę ze światowymi sławami muzyki popularnej np. Ian Gillan z Deep Purple.
A na perkusji zagra Adam Lewandowski, znany ze wspólnych projektów ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem i Andrzejem Zauchą.

Koncertowy wieczór zakończy krótki, wspólny występ zespołu i zdolnej stargardzkiej wokalistki – Justyny Giemzy.

Art Cafe zaprasza 15 września o godzinie 18:00.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Świąteczny kiermasz w Powiecie- GALERIA