Dzisiaj jest: 29.1.2020, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Będą wykorzystywać i popularyzować słowa

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

25 lipca w naszym mieście powstało nowe Stowarzyszenie o nazwie „Omne Verbum”, co w tłumaczeniu z łaciny oznacza „każde słowo”.

Będą wykorzystywać i popularyzować słowa
Stowarzyszenie zostało powołane w celu prowadzenia działalności edukacyjnej, kulturalnej, artystycznej i społecznej dotyczącej promocji czytelnictwa.

Nowe stowarzyszenie, będąc jeszcze w organizacji podejmuje już pierwsze działania. Członkowie stowarzyszenia zgłosili do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego projekt pod nazwą „Teatr się robi”.
W ramach tego projektu zostało zaplanowane prowadzenie warsztatów lalkarskich, w których wezmą udział stargardzianie w różnym wieku. Stworzone w czasie warsztatów kukły, na zakończenie zajęć zagrają w przygotowanym przez uczestników warsztatów, bibliotekarzy i chętnych mieszkańców miasta, przedstawieniu „Bajkowy galimatias”.

Lalki i zaplecze teatralne staną się kanwą do stworzenia międzypokoleniowego teatru przy Książnicy Stargardzkiej. Członkowie Stowarzyszenia „Omne Verbum” proszą o poparcie dla tego projektu w trwającym do końca miesiąca głosowaniu.

A tak o stowarzyszeniu mówi Wiceprezes Marcin Rumiński:

„Omne Verbum to stowarzyszenie ludzi otwartych na działanie, którzy mają już gotowe pomysły na wykorzystanie i popularyzację SŁOWA, a Omne Verbum stanie się platformą, która daje możliwości realizacji takich przedsięwzięć. Wiele pomysłów stanie się ciałem. Tak mniemam. Literackie, artystyczne i proczytelnicze Stowarzyszenie Omne Verbum może otworzyć Stargard na nowe doświadczenia, a także wypromować imprezę jedyną w swoim rodzaju, realizowaną wyłącznie u nas, a której główna oś oscyluje wokół SŁOWA. Już teraz angażujemy się w projekt budżetu obywatelskiego Teatr "Się Robi", a w przyszłym roku czeka na nas wyzwanie literacko-muzycznego zagospodarowania glorietty, ale też popularyzacja dokonań stargardzian, których mnóstwo w teatrze, filmie, literaturze i piosence, a mianowicie przegląd pod wieloznacznym tytułem "Żółty Żakiet". Ale na opowiedzenie o nim przyjdzie jeszcze czas...”

Działania nowego stowarzyszenia już teraz można śledzić na facebookowej stronie: Stowarzyszenie „Omne Verbum”. Również za pośrednictwem tej strony z zarządem stowarzyszenia mogą się kontaktować osoby, którym bliskie są idee czytelnictwa i różnorakich sposobów popularyzacji słowa, i chciałyby dołączyć do grona zapaleńców.

FOTO: Omne Verbum

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„W Krainie Gryfitów” - rozstrzygnięcie konkursu komiksowego. GALERIA