Dzisiaj jest: 29.1.2020, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Kinowe wieczory w Heliosie - Kultura Dostępna [sierpień]

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Dobre polskie produkcje w Kinie Helios

Kinowe wieczory w Heliosie - Kultura Dostępna [sierpień]

Materiał sponsorowany

Wakacyjna pogoda nie odpuszcza, choć wieczorami zaczyna odczuwać się już chłodniejszy powiew powietrza. Na umilenie coraz krótszych letnich wieczorów kino Helios przygotowało kolejną dawkę filmów w cyklu Kultura Dostępna.

Projekt Kultura Dostępna realizowany jest w wybranych kinach Helios w całym kraju. Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom rodzimych produkcji filmowych, a wszystko to za przystępną cenę – 10 zł.

Seanse realizowane są w dwóch stałych porach tj. godz. 13.00 oraz 18.00 zarówno w C.H Kupiec, jak i Szczecin Outlek Park.  
Poniżej sierpniowy repertuar.

8 SIERPNIA – PLANETA SINGLI 3
Gatunek: Komedia romantyczna

I stało się. Anna i Tomek wreszcie postanawiają wyznać sobie swoje uczucie przed ołtarzem i związać się węzłem małżeńskim. Ale, jak to w ich życiu bywa nie wszystko, co sobie dokładnie zaplanują, zrealizuje się w 100%. Począwszy od przygotowań aż po samo wesele. Widzowie poznają pozostałych członków rodzin przyszłych Państwa Młodych, którzy przysporzą bohaterom dodatkowych problemów. Nie zabraknie wśród gości najlepszych przyjaciół w postaci Marcela oraz Oli i Bogdana.

15 SIERPNIA – DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA
Gatunek: Dramat, wojenny

Polsko-brytyjska produkcja o losach pilotów z Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki, którego wybitne zasługi zapisały się na stałe w kartach historii bitwy o Anglię w czasach II wojny światowej. W postać dowódcy Witolda Urbanowicza wcielił się Piotr Adamczyk. Oprócz tego na ekranie zobaczymy: Antoniego Królikowskiego, Macieja Zakościelnego oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego. Siła, braterstwo, odwaga. Wszystko to w tle ze zjawiskowymi efektami specjalnymi.

22 SIERPNIA – UŁASKAWIENIE
Gatunek: Dramat

Najnowsze dzieło Jana Jakuba Kolskiego. Tym razem wybitny polski twórca przeniósł widzów do czasów stalinizmu na naszych rodzimych ziemiach. Opowiedzianą historię oglądamy z perspektywy 17-letniego chłopca Janka – wnuka pierwszoplanowych postaci. Głównymi bohaterami dramatu historycznego są Hanna i Jakub Szewczykowie. Małżeństwo z wieloletnim stażem postawione zostało przed ciężką życiową próbą. W czasie wojny został zamordowany przez wroga ich syn. Bohaterowie muszą przeżyć czas żałoby i jednocześnie odnaleźć się w nowej powojennej rzeczywistości.

29 SIERPNIA – MONUMENT
Gatunek: Dramat

Film wyreżyserowany przez wschodzącą reżyserką młodego pokolenia Jagodę Szelc. Akcja toczy się w znajdującym się w głębi lasu hotelu. Pewnego wieczoru trafia tam na praktyki grupa studentów. Pieczę nad nimi przejmuje surowa menedżerka obiektu. Aby pozytywnie zakończyć praktyki, wszyscy uczestnicy muszą wykonywać rozkazy swojej szefowej, czasem stanowiące granicę absurdu. Z dnia na dzień tracą poczucie swobody i wolności, na rzecz przymusowej pracy.

Więcej informacji na temat projektu Kultura Dostępna pod linkiem https://www.filmweb.pl/film/Dywizjon+303.+Historia+prawdziwa-2018-647176 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„W Krainie Gryfitów” - rozstrzygnięcie konkursu komiksowego. GALERIA