Dzisiaj jest: 10.12.2019, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Stolarka okienna w "Parku" do wymiany

Dodano: 4 miesiące temu

Dobiegające właśnie półmetka wakacje, to czas intensywnych prac ekip remontowo - budowlanych.

Stolarka okienna w "Parku" do wymiany

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego trwają remonty oraz drobne czynności konserwacyjne w szkołach ponadpodstawowych, podległych władzom Powiatu Stargardzkiego. Pomieszczenia i budynki szkół, przygotowywane są szczególnie pod kątem przyjęcia podwójnych roczników klas pierwszych. Zarząd Powiatu podjął właśnie decyzję o złożeniu zamówienia na wymianę okien w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie.
 

Stare, drewniane okna na nowe w oprawie PCV, wymieni w Zespole Szkół Nr 1 firma „PARTNER S”  z Danowa w gminie  Goleniów. Jej ofertę wybrano spośród propozycji, złożonych jeszcze przez dwie inne firmy,  uczestniczące w postępowaniu przetargowym. Wykonawca ma teraz 55 dni na realizację zamówienia, od momentu podpisania umowy. Firma zaoferowała sześcioletnią gwarancję na zainstalowane przez siebie okna PCV. Koszt wymiany okien wyniesie ponad 65 tys. zł brutto.
 

Wykonawcę czeka teraz nie lada zadanie, bowiem okna w Zespole Szkół Nr  1 należą do kategorii tych niestandardowych. Szkoła zlokalizowana jest również w strefie ochronnej konserwatora zabytków, co wiąże się z koniecznością uzgodnień prowadzonych prac, mogących mieć zwłaszcza wpływ na wygląd zewnętrznej bryły budynku. Nowe okna zostaną zamontowane w obu klatkach schodowych, przyczyniając się zwłaszcza do poprawy charakterystyki energetycznej obiektu. W poprzednich latach zdołano wymienić okna na korytarzach szkoły. Wymiana starych i nieszczelnych opraw okiennych klatek schodowych, zamknie więc pewien etap prac, dzięki którym „Jedynka” zaoszczędzi więcej na kosztach ogrzewania. Obecnie do wymiany pozostało jeszcze ok. 350 okien w salach lekcyjnych…
 

Biorąc pod uwagę perspektywę podwójnego rocznika, szkoła własnymi siłami wyremontowała pracownię mechaniczną. Dokonano również remontu i adaptacji dwóch klas do nauki języków obcych. Szacuje się, ze nowy rok szkolny we wszystkich sześciu placówkach szkolnictwa ponadpodstawowego prowadzonych przez Powiat Stargardzki, rozpoczną  uczniowie klas pierwszych w blisko 70 oddziałach.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Świąteczny kiermasz w Powiecie- GALERIA