Dzisiaj jest: 29.1.2020, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Od września podwyżki dla nauczycieli

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

1 września wzrosną zarobki nauczycieli.

Od września podwyżki dla nauczycieli
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało podwyżki od 244 do 334 zł.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia dotyczącego minimalnych wynagrodzeń nauczycieli. Ministerstwo podkreśla, że nauczyciele są grupą zawodową, która wykonuje pracę o szczególnej roli, dlatego też podejmowane są różnorodne działania mające na celu w szczególności podniesienie prestiżu zawodowego nauczyciela. Jednym z takich działań jest podniesienie wysokości wynagrodzeń nauczycieli.

Od 1 września wynagrodzenie nauczyciela z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym wyniesie 2 782 zł dla nauczyciela stażysty, 2 862 zł dla nauczyciela kontraktowego, 3 250 zł dla nauczyciela mianowanego i 3 817 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

Od kwietnia 2018 r. średnie wynagrodzenia nauczycieli wzrosły o 5,35 proc. Kolejna podwyżka planowana jest od stycznia 2020 r. Zmiana w Karcie Nauczyciela ma sprawić, że pedagodzy 9,6 proc. podwyżkę dostaną we wrześniu. Nowelizację Karty Nauczyciela przegłosował w czwartek Sejm. Wprowadza ona również dodatek dla stażystów, określa minimalną wysokość dodatku za wychowawstwo i skraca ścieżkę awansu.

Zmiany w Karcie Nauczyciela są realizacją porozumienia zawartego 7 kwietnia przez stronę rządową z Sekcją Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA