Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Są wyniki naboru w liceach i zespołach szkół. Pozostały wolne miejsca dla absolwentów.

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

W sześciu placówkach szkolnictwa ponadpodstawowego prowadzonych przez Powiat Stargardzki, dobiegł już końca tegoroczny nabór do klas pierwszych.

Są wyniki naboru w liceach i zespołach szkół. Pozostały wolne miejsca dla absolwentów.

Rekrutacji towarzyszyły miejscami spore obawy i emocje, bowiem do liceów i zespołów szkół  zgłosiły się oba skumulowane roczniki absolwentów zlikwidowanych gimnazjów, oraz klas ósmych szkół podstawowych. Jednak biorąc pod uwagę wyniki, nie powinno być powodów do obaw. Tym bardziej, że dyrektorzy placówek informują jeszcze o wolnych  miejscach.

Do skumulowanej fali obu roczników, przygotowywano się już od dłuższego czasu. Dodatkowo zatrudnieni nauczyciele wzmocnili kadrę pedagogiczną w placówkach, co pozwoli na utworzenie większej liczby oddziałów klas pierwszych.
 

Dla porównania, w minionym roku szkolnym naukę rozpoczęło 1005 uczniów klas pierwszych w 36 oddziałach. Oba roczniki naukę w szkołach ponadpodstawowych kontynuować będą, korzystając z dwóch odrębnych podstaw programowych.
 

Po przeprowadzonej rekrutacji przyjęto ogółem 958 absolwentów gimnazjum w 36 oddziałach, oraz 991 uczniów szkół podstawowych w 34 oddziałach. Łącznie nowy rok szkolny uczniowie klas pierwszych rozpoczną w 70 oddziałach. Listy nowo przyjętych szkoły zamieszczą do godz. 12, w piątek 12 lipca. Są natomiast jeszcze wolne miejsca.  Oznacza to, że można ubiegać się o przyjęcie w ramach naboru uzupełniającego, rozpoczętego zaraz po formalnym zamieszczeniu list przyjętych kandydatów.
 

Na absolwentów gimnazjum czeka zatem jeszcze 125 miejsc.  W II LO przygotowano pięć miejsc w klasie o profilu biologiczno- chemicznym oraz sześć w oddziale o profilu- wprowadzenie do psychologii.
 

Zespół Szkół Nr 1 przeprowadzi nabór do klas o specjalnościach: technologia drewna- 2 miejsca, technik elektryk- 2, technik mechatronik- 3. Szkoła branżowa I stopnia w ZS 1, dysponuje natomiast 10 miejscami o profilach: mechanik, elektryk, stolarz.
 

Zespół Szkół Nr 2 oferuje z kolei pięć miejsc w klasie o profilu technik ekonomista. Przeprowadzi też nabór do klas o kierunkach: technik informatyk (7 miejsc) oraz technik hotelarz (jedno miejsce). Szkoła branżowa ZS 2, ogłosi również rekrutację na 18 wolnych miejsc w specjalnościach: obsługa hotelowa, logistyk.
 

Również Zespół Szkół Nr 5 przeprowadzi  nabór uzupełniający, poszukując uczniów do oddziałów klas pierwszych o specjalnościach: technik pojazdów samochodowych (8 miejsc), technik żywienia, technik mechanizacji rolnictwa (15 miejsc). Z kolei działająca w ZS 5 szkoła branżowa I stopnia o specjalności mechanik pojazdów samochodowych, ogłosi nabór na 11 wolnych miejsc. Następna szkoła branżowa w „Piątce” oferuje również 24 miejsca, dla chcących kształcić się w zawodzie kucharza i cukiernika.
 

Zespół Szkół Budowlano- Technicznych uzupełni swój nabór o dwóch uczniów w specjalności technik budownictwa. Natomiast szkoła branżowa w „Budowlance”, poszukuje  sześciu przyszłych monterów zabudowy i robót wykończeniowych.
 

Absolwenci szkoły podstawowej mogą z kolei liczyć ogółem jeszcze na 61 miejsc. I tak:  dwa miejsca czekają w Zespole szkół Nr 2 (kierunek- technik hotelarz).  Uczniom klas ósmych Zespół Szkół Nr 5 oferuje natomiast 17 miejsc w klasie, o profilu technik pojazdów samochodowych. W „Piątce” na chętnych czeka jeszcze kierunek technik żywienia, technik mechanizacji rolnictwa (9 wolnych miejsc). Szkoła branżowa ZS 5 poszukuje nadal 21 uczniów spośród absolwentów klas ósmych, których zainteresuje oferta kształcenia w zawodzie kucharza i cukiernika.

W Zespole Szkół Budowlano- Technicznych, na absolwentów klas ósmych czeka jeszcze siedem miejsc o profilu technik budownictwa. Szkoła branżowa w „Budowlance” poszukuje z kolei pięciu kandydatów, którzy rozpoczną naukę zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych.
 

Nabór uzupełniający w placówkach prowadzony będzie do końca sierpnia. Tuż przed rokiem szkolnym poznamy więc pełną liczbę wszystkich uczniów, przyjętych do nowo tworzonych oddziałów klas pierwszych.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk