Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Wakacje z „Potrzebnym Domem”

Dodano: 4 miesiące temu

Letni wypoczynek trwa w najlepsze, a w Stargardzie rozpoczęły się kolejne półkolonie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Wakacje z „Potrzebnym Domem”
Tym razem bezpłatne zajęcia dla dzieci zorganizowali członkowie Stowarzyszenia „Potrzebny Dom”. Są jeszcze wolne miejsca zarówno na lipcowych, jak i sierpniowych turnusach. Warto wziąć udział w półkoloniach i przekonać się, że lato spędzone w mieście może być bardzo interesujące.
 
Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” od kilku lat organizuje wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży ze Stargardu. W tym roku półkolonie podzielone zostały na dwie części. Rozpoczęły się już zajęcia dla najmłodszych mieszkańców os. Kluczewo i os. Lotnisko. Są jeszcze wolne miejsca na turnusach, które odbędą się w terminie 22.07.-2.08. i 5.08.-16.08. Zajęcia odbywają się od 8:00 do 15:00 i są adresowane do osób w wieku 7-15 lat.

Kolejna propozycja Stowarzyszenia „Potrzebny Dom” to półkolonie dla dzieci z całego miasta. Można jeszcze zapisać się na turnusy: 15-26.07. i 29.07.-9.08., które przeznaczono dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat. Zgłoszenia na obie półkolonie są przyjmowane pod nr tel. 91 819 24 20, a także w Klubie „Senior+”, os. Lotnisko, ul. J. Śniadeckiego 11 oraz w siedzibie STBS przy ul. A. Struga 29. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Półkolonie odbywają się w Zespole Szkół nr 5 im. T. Tańskiego przy ul. J. Śniadeckiego 4-6. Ale to tylko baza wypadowa do dalszych atrakcji. Młodzi ludzie udadzą się na wycieczkę m.in. do Puszczy Bukowej. Zaplanowano także wizyty w Książnicy i Stargardzkim Centrum Kultury oraz ciekawe zajęcia w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Nie zabraknie też wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Uczestnicy półkolonii odwiedzą również grotę solną. Dzięki urozmaiconemu programowi i opiece doświadczonych wychowawców półkolonie z „Potrzebnym Domem” to okazja do świetnej zabawy i ciekawy sposób na spędzenie wakacji w mieście.

Zdjęcie: Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”/archiwum
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk