Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Znakowanie rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Stargardzcy policjanci engrawerem znakują rowery.

Znakowanie rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie

Takie działanie sprawia, że rowery rzadziej znajdują się w zainteresowaniu przestępców. Dzieje się tak dlatego, że łatwiej je rozpoznać i ustalić prawowitego właściciela.

Policjanci stargardzkiej prewencji za pomocą specjalnego urządzenia „engrawer” mają możliwość oznaczenia praktycznie każdej rzeczy, gdzie technicznie da się wykonać ryt. Oznaczeniu mogą podlegać między innymi rowery.
 

Na ramie jednośladu bądź innego przedmiotu umieszczany jest indywidualny numer, który jest widoczny, ale niemożliwy do usunięcia. Następnie naniesione numery trafiają do policyjnej bazy danych, a właściciele otrzymują potwierdzenie znakowania. Ponadto przedmiot oznakowany przez policję jest szczególnie widoczny, za sprawą specjalnej naklejki informującej o oznakowaniu i raczej nie jest w zainteresowaniu złodzieja. Z kolei po zaistnieniu przestępstwa kradzieży i odzyskaniu skradzionego przedmiotu, policja szybko ustali prawowitego właściciela.

Wśród społeczeństwa wzrasta świadomość, że warto zabezpieczyć swoje mienie w taki sposób by w przypadku ewentualnej kradzieży łatwiej można było je odzyskać, dlatego znakowanie przedmiotów cieszy się dużą popularnością, a zainteresowani wciąż przybywają. Czynność taką można wykonać na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie.
 

W dniu 18.07.2019 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie będzie możliwość oznakowania swojego jednośladu. Zainteresowani proszeni są o kontakt z asp. szt. Robertem Ceglarkiem pod numerem telefonu 511-861-027.

a

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Obchody Święta Niepodległości w Stargardzie. GALERIA