Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

I Miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach Kynologicznych dla Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Najlepszym przewodnikiem w województwie zachodniopomorskim został st. asp. Tomasz Betler z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

I Miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach Kynologicznych dla Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

i to on wraz ze swoim psem służbowym Dora, reprezentować będzie zachodniopomorski garnizon na XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do Finału XIX Kynologicznych Mistrzostw Polski przewodników psów służbowych. W dwudniowych zawodach uczestniczyli najlepsi przewodnicy z każdej jednostki województwa zachodniopomorskiego. Policjanci wraz ze swoimi podopiecznymi rywalizowali w konkurencjach takich jak: praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, ogólne posłuszeństwo psa z pokonywaniem przeszkód, szukanie zapachu narkotyków w bagażu, pomieszczeniu, w środkach komunikacji masowej, transportu towarowego oraz w samochodach osobowych. Policjanci musieli wykazać się także wiedzą rozwiązując skomplikowany test wiedzy.
 

Zwycięzcą zawodów został st. asp. Tomasz Betler przewodnik z wieloletnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się pies służbowy, który wabi się Dora. Funkcjonariusz wraz ze swoim podopiecznym już po raz drugi zajmują tak zaszczytne miejsce. Pies wyszkolony jest do wyszukiwania narkotyków. Dzięki jego służbie jako przewodnika, stargardzcy policjanci zatrzymali wielu sprawców przestępstw, odzyskiwali znaczna ilość skradzionego mienia oraz wykryli dużą ilość miejsc, w których ukrywano narkotyki.
 

Insp. Robert Nowak – Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie pogratulował i podziękował za wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności i życzył dalszych sukcesów na XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Obchody Święta Niepodległości w Stargardzie. GALERIA