Dzisiaj jest: 25.6.2022, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Art Festiwal 2019 raz jeszcze

Dodano: 3 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

W poniedziałek na Małej Scenie SCK, jeszcze raz spotkali się organizatorzy i uczestnicy tegorocznej edycji Art Festiwalu.

Art Festiwal 2019 raz jeszcze
Spotkanie otworzył Dyrektor SCK Pan Andrzej Kaszubski podkreślając, że wszystkim obecnym należą się podziękowania za tegoroczny Art Festiwal. Pani Prezydent Ewie Sowie, która motywowała, dopingowała i mobilizowała Zespół koordynujący do działania, zespołowi w składzie: Małgorzata Wójcik – Bąk z Urzędu Miejskiego, Maciej Dura – Pomarański z Młodzieżowego Domu Kultury, Ewa Pływaczyk z Książnicy Stargardzkiej, Grzegorz Konopczyński z Państwowej Szkoły Muzycznej, Ludmiła Sabadini ze Stowarzyszenia „Brama” i pomysłodawczyni Art Festiwalu Bernadeta Wdzięczna oraz wszystkim artystom.

Następnie poprosił o zabranie głosu Panią Prezydent Ewę Sowę, która przyznała że jest coraz bardziej dumna i zadowolona z tego wydarzenia, podkreśliła też, że Art Festiwal zmienia się z roku na rok, gdyż organizatorzy uczą się przez analizę doświadczeń i wyciągają z nich wnioski. Pani Prezydent podkreśliła też, że majowy weekend jest prawdziwym świętem sztuki w naszym mieście, a wrosło już tak bardzo w miejski kalendarz, że nie ma już odwrotu, musi w naszym mieście pozostać.
Pani Prezydent podziękowała wszystkim artystom, którzy przygotowali wystawy, stoiska, koncerty, a przy tym dbali aby informacja o festiwalu dotarła do wszystkich mieszkańców oraz Panu Dyrektorowi SCK i całemu zespołowi ludzi, którzy pracowali na sukces tego wydarzenia.

Momentem kulminacyjnym było wręczenie artystom i grupom artystycznym pisemnych podziękowań „za wzbogacanie oferty artystycznej na III edycji Art Festiwal – Stargard. Ekspozycja efektów Państwa pracy twórczej i obecność na festiwalowym szlaku podniosła atrakcyjność całego przedsięwzięcia. Bliskość i dostępność twórcy, jego dzieła, to wartość, której mogli doświadczyć mieszkańcy i goście naszego miasta.” wręczanych przez Panią Prezydent, która dla każdego uczestnika miała życzliwe słowo lub usprawiedliwienie, że na tym Art Festiwalu nie dotarła do wystawy oraz obietnicę, że w przyszłym roku przyjdzie z pewnością.

Podziękowania za zrelacjonowanie Art Festiwalu otrzymał również portal e-stargard.pl. Dziękujemy za to wyróżnienie Panu Prezydentowi i Panu Dyrektorowi SCK, a naszym czytelnikom dziękujemy za Waszą wierną obecność.

Na spotkaniu uczestnicy Art Festiwalu zgłaszali swoje uwagi i wnioski. Najważniejszy z nich, to ten że Rynek Staromiejski nie jest wystarczająco wykorzystywany, jest tam mało wydarzeń i kończą się zbyt wcześnie.
Przeniesienie części muzyczno – tanecznych wydarzeń z Parku Chrobrego na Rynek może zaradzić tej sytuacji.
Inne pomysły (ciche marzenia portalu) na przyszłe edycje, to wykorzystanie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, Parku Popiela i Jagiellońskiego jako miejsc wystawienniczych.
W czasie Art Festiwalu padła propozycja, żeby w różnych lokalizacjach miasta stworzyć miejsca, gdzie będą występować muzycy, tancerze, performersi, a wokół będą wystawiać się malarze, rzeźbiarze, fotograficy ze swoimi pracami.
Padł też wniosek, żeby więcej artystów można było podejrzeć przy pracy.

Już można zapisać sobie w kalendarzu na 2020 rok – Art Festiwal odbędzie się w weekend 23 – 24 maja.
Z Art Festiwalu zostanie przygotowana kronika, jeden egzemplarz zostanie wydrukowany, jako archiwalny. Kronika zostanie też udostępniona w formie elektronicznej.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA