Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Wystawa grafik w Książnicy Stargardzkiej

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

11 czerwca w Książnicy Stargardzkiej odbył się wernisaż wystawy grafik uczennic Ryszarda Balonia.

Wystawa grafik w Książnicy Stargardzkiej
Dominika Borowska abiturientka I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie, Dominika Czernis uczennica Liceum Plastycznego w Szczecinie i Olimpia Horla uczennica II liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie, laureatki nagród Prezydenta Miasta Stargardu i wielu konkursów plastycznych, prezentują swoje grafiki w Galerii Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej.

Autorki prac pomimo młodego wieku są już laureatkami wielu nagród na konkursach w kraju i za granicą.

Dominika Borowska zdobyła I miejsce w sześciu kolejnych edycjach konkursu na komiks. Brała udział również w Biennale Grafiki Warsztatowej Dzieci i Młodzieży w Radomiu oraz podobnych wydarzeniach w Hiszpanii i Włoszech. W konkursie graficznym we Włoszech zdobyła II nagrodę.

Dominika Czernis jest zdobywczynią II nagrody w konkursie plastycznym „Pudełko moich marzeń” we Wrocławiu. Brała również udział w kilku wystawach we Włoszech i Toruniu.

Olimpia Horla brała udział w konkursach w Oleśnicy oraz kilku we Włoszech, gdzie na Biennale Graficznym zdobyła II nagrodę i nagrodę specjalną w kategorii młody artysta urodzony po 1981 roku.

Wystawa w Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej będzie gościć do końca lipca. Warto obejrzeć prace młodych plastyczek, zapewne usłyszymy o nich jeszcze wiele razy.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA