Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Lato w mieście. [14-20.06].

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Ubiegłoroczny cykl wakacyjnych podpowiedzi, co robić w mieście w weekendy, bardzo przypadł naszym czytelnikom do gustu.

Lato w mieście. [14-20.06].
W tym roku też będziemy pisać o tym, czego nie można przegapić nie tylko w weekendowej ofercie, ale też w nadchodzącym tygodniu.
Zaczynamy już teraz, bo też gorące letnie oferty zaczynają się w Stargardzie już od najbliższego piątku.

Piątek, 14 czerwca

Teatr Letni, godzina 21:00

Koncert „Blisko, daleko...” rozpoczynający tegoroczne obchody Dni Stargardu.
W koncercie zabrzmią piosenki Ewy Krysian.
Ewa Krysian jest związana zarówno z muzyką, jak z Młodzieżowym Domem Kultury od dziecka.  Od 30 lat prowadzi zespół Rupaki, który odnosi sukcesy w całej Polsce i na konkursach międzynarodowych, z czego stargardzianie najlepiej ją znają. Teraz jest okazja poznać inny rodzaj działalności artystycznej Pani Ewy.

Sobota, 15 czerwca

Na sportowe zmagania zaprasza OSiR.
Już od 12:00 w ramach Dni Stargardu, na parkingu przy PEC odbywać się będą zmagania sportowe stargardzian. Siłowanie na rękę, koszykówka, sztuki walki, biegi przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, piłka nożna, Zumba, marsz Nordic Walking – każdy stargardzianin będzie mógł wziąć udział we współzawodnictwie, w ulubionej dyscyplinie lub kibicować zawodnikom.

Jak co roku, ukoronowaniem sportowego dnia, będzie Międzynarodowy Bieg Uliczny „O Błękitną Wstęgę”, który w tym roku odbędzie się po raz trzynasty. Po raz pierwszy, portal e-stargard.pl wystawia w tym biegu swoją drużynę. Prezentacje zawodników biegnących w barwach e-stargard.pl można obserwować na naszym portalu.

W tym roku na parkingu przy PEC będzie funkcjonować bogata strefa relaksu, na której znajdą się atrakcje dla dzieci i młodzieży, stoiska gastronomiczne, leżaki.

Niedziela, 16 czerwca

Na Festyn na ulicy Magicznej zapraszają bibliotekarze.
Na scenie będzie można zobaczyć tancerzy ze Szkoły Tańca Alfa-Astra i Szkoły Baletowej LISA, zagrają muzycy z MDK, zaśpiewają wokaliści z De Facto i Pracowni Muzycznej Que Step, porwie wszystkich Zumba i rozśpiewane, roztańczone przedszkolaki. Gwiazdą festynu będzie zespół Galicia, który pojawi się na scenie około 16:00.
Poza atrakcjami na scenie Teatru Letniego, organizator Książnica Stargardzka przygotował atrakcje dla dzieci, wśród których hitem będzie Subiektywna Panorama Stargardu – obraz, który dzieci stworzą na „Patelni”, o 16 m średnicy! Będzie też, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wymienialnia wydawnictw. Można przynieść książki lub płyty na wymianę lub wykupić upatrzoną książkę lub winyl odgadując zagadkę przygotowaną przez bibliotekarki.
Całą Aleję Słowiczą, od Bramy Pyrzyckiej do Świętojańskiej we władanie przejmą artyści i rękodzielnicy. A przy scenie rozgości się Zaułek Ukraiński, w którym z całą pewnością kusić będą góry pysznych pierogów.

W związku z wakacyjnym cyklem do końca sierpnia zawieszamy zapowiedzi wydarzeń przygotowywanych przez SCK – Spędzaj Czas Kulturalnie. Wrócimy z nim we wrześniu, a tymczasem w letnim cyklu będziemy informować również o nowościach filmowych.

W przyszłym tygodniu będzie można obejrzeć w Kinie SCK:

„Krew Boga” - film historyczny, którego akcja toczy się w średniowieczu, na ostatniej pogańskiej wyspie.
„Tajemnice Joan”, w którym spokojne życie starszej pani, Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji.
„Wymarzony”. Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź.

A jeśli jest się maluchem, to:

„Panda i Banda”, o przygodach grupy przyjaciół – niedźwiedzia, wilka, tygrysa i królika, którzy próbują dostarczyć małą pandę do jej domu, po tym jak niedoświadczony bocian dostarczył ją przez pomyłkę do nich.
„Agent Kot”. Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę.

Warto się wybrać do kina, bo już od 20 czerwca w dni powszednie WAKACYJNY SZAŁ CENOWY zapowiada Stargardzkie Centrum Kultury.
Bilety do kina, na seanse filmowe do godziny 15:30, do końca wakacji będzie można kupić w orzeźwiającej cenie 15 zł/2D i 17 zł/3D.

Oczywiście po weekendzie, zamieścimy na portalu fotorelacje z wszystkich wydarzeń.

A po lecie nadejdą nowe wydarzenia przygotowywane przez SCK, których już teraz można wypatrywać i rezerwować bilety:

24 września spektakl „Prywatna Klinika”

1 października „Narodowa Perła Gruzji”

8 października spektakl „Dwoje na huśtawce”

25 października zabrzmi „10 tenorów”.

8 listopada spektakl „Alibi od zaraz”.

10 grudnia po raz pierwszy w Polsce występ Ukrainian Classical Ballet ze spektaklem „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Do zobaczenia.


 
Materiał sponsorowany
Kliknij i powiększ


Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2019 - Dzień sportowy w Parku Chrobrego. GALERIA