Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Perełki filmowe w SCK – Maksymiuk. Koncert we dwoje.

Dodano: rok temu Autor:

Czerwcowe spotkanie Kina Studyjnego to dokument o wybitnej postaci jaką jest Jerzy Maksymiuk, zwany w środowisku artystycznym „Mad Maksem”.

Perełki filmowe w SCK – Maksymiuk. Koncert we dwoje.
Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na film pt. „Maksymiuk. Koncert we dwoje”.

Jerzy Maksymiuk - kompozytor, pianista i dyrygent. Założył Polską Orkiestrę Kameralną (zwaną później Sinfonia Varsovia). Ponadto przez wiele lat prowadził funkcję szefa w BBC Scottish Symphony Orchestra w Glasgow. Bywalec światowych sal koncertowych. Człowiek niezwykle charyzmatyczny i temperamentny z imponującym geniuszem muzycznym.

Reżyser Tomasz Drozdowicz w swoim dziele „Maksymiuk. Koncert we dwoje” postanowił przedstawić bohatera w świetle, jakie dotąd nie było dostępne szerokiej publiczności. W 2-godzinnym dokumencie obserwujemy człowieka z krwi i kości, który mimo niezwykłego talentu nie potrafi do końca samodzielnie poradzić sobie z prozą życia oraz codziennymi obowiązkami. W takich momentach na pierwszy plan wychodzi małżonka kompozytora – Ewa Maksymiuk. Od wielu lat wspólnej drogi wspiera męża nie tylko duchowo, ale i organizacyjnie. W jednej postaci obserwujemy zarówno rolę menadżera, opiekuna oraz bratnią duszę.

Główny bohater poprzez liczne opowieści i anegdoty prowadzi reżysera przez najważniejsze wydarzenia w swoim 80-letnim życiu. Wspólnie odwiedzają również istotne miejsca w karierze artysty. Oprócz tego reżyser zwraca uwagę na codzienną postać mistrza, która w przeciwieństwie do scenicznej postaci, w sprawach organizacyjnych nieustannie potrzebuje pomocy małżonki. Ogromna miłość i wsparcie stworzyły symbiotyczną relację państwa Maksymiuków, której niektórzy mogą wręcz zazdrościć.

Dokument w ubiegłym roku otrzymał Nagrodę Publiczności w trakcie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Organizatorzy zapraszają na seans, który odbędzie się w środę 12 czerwca o godz. 18.30. Bilety w cenie 14 zł do zakupienia w kasie kina lub pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Kino_Studyjne_Maksymiuk_Koncert_Na_Dwoje#gth.    
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Elite Shooting Skills Camp. Photos by Jan Rybaczuk