Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Perełki filmowe w SCK – Ogród rodzinny. Dezerter

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Początek czerwca przynosi do Czwartkowego Spotkania Klubu Filmowego drugą część trylogii pt. „Ogród rodzinny. Dezerter”.

Perełki filmowe w SCK – Ogród rodzinny. Dezerter
Tym razem widzowie przeniosą się do stolicy Czech w 1947 roku.

Dla przypomnienia „Ogród rodzinny” to trylogia filmowa, do której za inspiracje posłużyły prawdziwe historie rodzinne twórców filmu, a mianowicie: Jana Hřebejka i Petra Jarchovský'ego. Na całość filmowej sagi składają się części pt. „Przyjaciel” (wyświetlany podczas majowego CSKF) oraz „Ukochany”.

Akcja „Dezertera” toczy się w Pradze w 1947 roku. Główny bohater o imieniu Otto, którego historię przedstawiono w pierwszej części, po ciężkich latach spędzonych w obozie powraca w rodzinne strony. Wraz z żoną i synem ponownie otwierają funkcjonujący przed wojną zakład fryzjerski. Spokojne życie bohatera nie trwa jednak długo, ponieważ w życie społeczne coraz bardziej zaczyna ingerować władza komunistyczna. Całej rodzinie przyjdzie zmierzyć się z nową rzeczywistością.

Głównym założeniem całej trylogii jest zaprezentowanie widzom życia przeciętnego czeskiego obywatela na tle ważnych wydarzeń historycznych. Całość ubrana jest w charakterystyczny dla reżysera lekki i przejrzysty styl. Mimo trudności, z którymi bohaterowie muszą zmierzać się każdego dnia, nie brakuje tutaj elementów satyrycznych oraz zabawnych dialogów. Tym razem twórcy kładą nacisk na ocenę mechanizmu komunistycznego, a w szczególności absurdalność pewnych decyzji i zmian w życiu społecznym.

W tej części główne role odgrywają: Jiří Macháček oraz Gabriela Míčová. Ponownie na ekranie pojawią się też pozostałe siostry z trylogii, czyli: Anna Geislerová i Klára Melíšková.
Seans filmu odbędzie się 6 czerwca o godz. 18.30. Bilety do zakupienia w kasie kina lub pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Ogrod_Rodzinny_Dezerter#gth. Cena – 10zł.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA