Dodano: 6 lat temu
Autor:
Kalinka
Kolejna porcja ciekawych polskich produkcji filmowych, które znów zagoszczą na wielkim ekranie Kina Helios. Zapraszamy
Materiał sponsorowany
Śmiało możemy powiedzieć, że wreszcie doczekaliśmy się iście letniej pogody. Dla tych, którzy zamiast na słońcu, wolą spędzać czas w klimatyzowanych pomieszczeniach proponujemy seanse w ramach Kultury Dostępnej w kichach Helios.
Projekt Kultura Dostępna realizowany jest w wybranych kinach Helios w całym kraju. Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom rodzimych produkcji filmowych, a wszystko to za przystępną cenę – 10 zł.
Seanse realizowane są w dwóch stałych porach tj. godz. 13.00 oraz 18.00 zarówno w C.H Kupiec, jak i Szczecin Outlek Park. W tym miesiącu repertuar zapowiada się obiecująco.
- 6 czerwca – JAK PIES Z KOTEM
Dwaj bracia Andrzej i Janusz od wielu lat nie utrzymują ze sobą zażyłych relacji, a różnice charakterów stworzyły mur, który ciężko jest im przebić. Wszystko zmienia się, gdy starszy z braci dowiaduje się o ciężkiej chorobie. Obaj muszą odłożyć na bok wzajemne pretensje i nieporozumienia, aby móc się wzajemnie sobą zaopiekować w tych ciężkich chwilach. W głównych rolach Olgierd Łukaszewicz oraz Robert Więckiewicz. Film o trudnych relacjach rodzinnych, z którymi każdy z nas się spotyka. Reżyserem dzieła jest Janusz Kondratiuk.
Polska rok 1981. W Katowicach czuć napięcie związane z organizacją strajku w kopalni „Wujek”. Główny bohater – licealista o imieniu Franek, mimo niespokojnej sytuacji w kraju zdaje się nie interesować polityką i otaczająco go rzeczywistością. Dla młodzieńca najważniejsza jest pierwsza miłość, muzyka i malarstwo. Wszystko jednak zmienia się, gdy za sprawą swojego przyjaciela Beno zostaje oskarżony przez Służby Bezpieczeństwa o współpracę z opozycją. Bohater będzie musiał przejść szybki test dorosłości w czasie tej ciężkiej próby, jaka spadła na niego nieoczekiwanie.
- 20 czerwca – MISZ MASZ CZYLI KOGEL MOGEL 3
Kasia Zawada (w roli Grażyna Błęcka-Kolska) powraca wraz ze swoimi perypetiami na wielki ekran. Bohaterkę spotykamy ponownie po 30 latach. Okazuje się, że Kasia pracuje jako dyrektorka w szkole w rodzinnych Brzózkach. Jest po rozwodzie, a jej syn mieszkający za granicą niespodziewanie postanawia wrócić do kraju. Wiele też dzieje się u rodziny Wolańskich. Między innymi Barbara Wolańska – dziś słynna celebrytka i seks trenerka wydaje kontrowersyjną książkę. Co może się stać, gdy losy bohaterów ponownie się splotą? Na pewno zapowiada to serię zabawnych sytuacji i kultowych dialogów, które przejdą do historii polskiej kinematografii.
Fuga to termin znany w psychiatrii, który polega na wyparciu przez podświadomość swojego dotychczasowego życia. W takim stanie widzowie poznają główną bohaterkę – Alicję. Kobiet znika z domu na dwa lata, a po odnalezieniu przez rodzinę i powrocie do rodzinnego miasta nie przypomina dawnej siebie. Nie pamięta, kim są osoby uważające się za jej rodzinę. Z czasem jednak powracające wspomnienia odkrywają mroczną tajemnicę. W głównych rolach na ekranie zobaczymy: Gabrielę Muskałę oraz Łukasza Simlata.
Więcej informacji na temat projektu Kultura Dostępna znajdziemy pod linkiem https://www.helios.pl/35,Szczecin/KulturaDostepna/.