Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Klasy mundurowe II Liceum z dotacją resortu obrony

Dodano: 3 miesiące temu

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Stargardzie,

Klasy mundurowe II Liceum z dotacją resortu obrony

z klas objętych certyfikowanym szkoleniem wojskowym, wezmą udział w zajęciach  obozu szkoleniowego, doskonaląc umiejętności w poligonowych warunkach. Wyjazd 32 uczestników będzie możliwy dzięki dotacji, udzielonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Umowę w tej sprawie z  MON zawarła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska oraz Irena Agata Łucka, Członek Zarządu Powiatu.
 

Resort obrony dofinansuje wyjazd uczniów klas mundurowych, przekazując ponad 7,6 tys. zł co stanowi 80 proc. kosztów projektu o wartości blisko 9,5 tys. zł. Resztę wydatków pokryje Powiat Stargardzki.
 

Uczestnicy obozu realizować będą w terenie program szkolenia, który obejmuje m.in.: organizację i zabezpieczenie logistyczne obozowiska, ćwiczenia w zakresie powszechnej obrony przeciwlotniczej oraz przed bronią masowego rażenia. W programie zajęć przewidziano też marsz według azymutu, kwestie maskowania ludzi, uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Uczestnicy doskonalić się będą również w działaniach taktycznych, zarówno indywidualnie jak i w sekcji dwu- lub czteroosobowych. Przewidziano także szkolenia strzeleckie oraz pracę z wykorzystaniem przenośnych radiostacji lub przewodowych środków łączności polowej.
 

Uczniowie klas mundurowych II LO, pod opieką wychowawcy Jarosława Bieńkowskiego niejednokrotnie już doświadczyli specyfiki pola walki, biorąc udział w ćwiczeniach sprawnościowych na poligonie drawskim, dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Uczestniczą również w rozgrywkach i turniejach, rywalizując w szkolnych zawodach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.
 

Obóz szkoleniowy dofinansowany przez resort obrony pozwoli więc jego uczestnikom doskonalić się jeszcze bardziej w wojskowym rzemiośle, a przy okazji zrealizować  pasje i zainteresowania, związane ściśle z perspektywą kariery- już w szeregach armii zawodowej lub służb mundurowych.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA