Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Na szlaku Art Festiwalu widziałam…Cz.2

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

wydarzenie, którego nie znalazłam w żadnym festiwalowym programie.

Na szlaku Art Festiwalu widziałam…Cz.2
Wydarzenie, w którym Stargardzianie uczestniczyli na stojąco.
Wydarzenie, które pozostanie na długo w naszej pamięci, jako symbol tegorocznego festiwalu.

Na wniosek Prezydenta Miasta Pana Rafała Zająca, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński uhonorował dwoje Stargardzian za szczególną działalność na rzecz kultury polskiej.

Wręczenia odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w imieniu Wojewody Zachodniopomorskiego dokonał dr Artur Staszczyk. Odznaka ta nadawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

W samym środku obchodów stargardzkiego święta sztuki, w Teatrze Letnim, odznaczenia „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymali:

Maria Cierocka

Ryszard Baloń.

Jak podkreślił Pan Prezydent, jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich Stargardzian. „Nie doceniamy, jak wielkie postaci przechodzą obok nas. Maria Cierocka, świetna aktorka, niesamowity reżyser, pozostawiła ślad w życiu wielu ludzi. Ryszard Baloń, zdobywa laury na całym świecie. Twórca tak wybitny, że staje w jednym szeregu z najwybitniejszymi z całego świata. To są ludzie, którzy budują talent w innych ludziach.” - przypomniał krótko sylwetki znanych wszystkim, uhonorowanych twórców. A swoje krótkie wystąpienie Pan Prezydent zakończył życzeniem nie tyle dla wyróżnionych, co dla nas: „żeby Wasz talent promieniował na cały Stargard i wszystkich Stargardzian”.

To był wyjątkowy, zupełnie niespodziewany, wzruszający wieczór Art Festiwalowy.

Do zachwycenia.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA