Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Spędzaj Czas Kulturalnie 17 – 30 maja

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza miłośników dziesiątej muzy na seanse zaplanowane na okres od 17 do 30 maja, a jest w czym wybierać:

Spędzaj Czas Kulturalnie  17 – 30 maja
Stargardzcy milusińscy obejrzą „Krainę cudów”, o tym jak June, dla której każdy dzień jest niezapomnianą przygodą, odkrywa ukryte w lesie wesołe miasteczko, pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych, mówiących zwierząt. Tylko June może ocalić wspaniałą atmosferę miasteczka, bo przecież istnieje ono tylko w jej wyobraźni.
Ciekawie zapowiada się też nowa produkcja Disneya „Aladyn”. Wszyscy znają historię zakochanego w księżniczce Jasmine ubogiego Aladyna, któremu z pomocą śpieszy Dżin z magicznej lampy. Znamy wersje książkowe, animowane ale takiej wersji jeszcze nie było – film muzyczny i świetna obsada aktorska, to trzeba zobaczyć!

Wielbicieli horrorów znowu czeka nie lada gratka, „Brightburn: Syn ciemności”, to historia dziecka z innej planety, którego statek kosmiczny rozbija się na Ziemi niedaleko farmy pewnego spokojnego małżeństwa. Kosmiczny rozbitek może być superbohaterem albo przerażającym potworem. Każdy musi się przekonać sam, jak było tym razem.
Można też wybrać się na film „John Wick 3”, w którym tytułowy bohater próbuje opuścić Nowy Jork po tym, jak zostaje wydalony z organizacji zabójców za morderstwo członka Wysokiego Stołu.

Koniecznie trzeba się wybrać na film „Słodki koniec dnia”. To nie tylko wielki powrót na ekrany kin Krystyny Jandy, to również ważny głos w dyskusji o uchodźcach i imigrantach.

Będzie można się pośmiać obserwując, jak bohater filmu „Niedobrani”, dziennikarz polityczny, próbuje umówić się ze swoją byłą opiekunką, która zajmuje ważną pozycję w rządzie.

W filmie „Let’s Dance” można zobaczyć niezwykłe połączenie baletu i breakdace’u oraz drogę do realizacji marzeń Josepha, miłośnika breakdance’a.

Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego 23 maja o 18:30 uświetni film „Ogród rodzinny. Przyjaciel”. Imponująco zrealizowana opowieść osadzona w realiach okupowanej przez nazistów Pragi, z której mężowie trzech sióstr zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych za działalność w ruchu oporu. Lekarz Jiří, przyjaciel rodziny, wdzięczny kolegom z konspiracji, że go nie wydali w trakcie przesłuchań pomaga samotnym kobietom przez całą wojnę. Pomiędzy Jiřím i jedną z sióstr rodzi się uczucie. Po zakończeniu wojny sytuacja się komplikuje, kiedy niespodziewanie wraca jej mąż. Po latach nieobecności jest on dla domowników obcym człowiekiem, ale zostaje z rodziną.

26 maja o 12:00 stargardzkie Kinomaniaki zobaczą jak mały smok Kokos, bohater filmu animowanego „Koko Smoko”, wyrusza na poszukiwanie skradzionej ognistej trawy, aby udowodnić rodzinie, że można na nim polegać.

Ponadto tego samego dnia o godzinie 16.00 w Kolegiacie w kolejnym brzmieniu usłyszymy Orkiestrę Camerata Stargard.

A przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów:

25 maja o 19:30 z najnowszym programem "To się nadaje do kabaretu." zagości Kabaret SMILE. W programie pojawia się między innymi Bożena i jej mąż Merlin.

25 października zabrzmi „10 tenorów”. Na trasie koncertowej utalentowanych wokalistów z Polski i Ukrainy znalazło się nasze miasto. W czasie koncertu będzie można usłyszeć piosenki romantyczne, ballady rockowe, utwory ludowe oraz arie operowe.

W najbliższy weekend w Stargardzie rozgości się Art Festiwal, w którym lokalni artyści, rękodzielnicy i rzemieślnicy wyjdą na ulice lub pojawią się w zupełnie nieoczekiwanych miejscach, zaprezentują swoje prace i chętnie porozmawiają o nich, a czasem również pozwolą zakosztować procesu tworzenia.

Szczegóły dostępne na stronach:
http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.
Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w Kalendarium portalu.

Przypominamy, że kasa SCK jest teraz czynna od godziny 11:00.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie.


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA